Zástupcovia WHO: Koniec pandémie je v dohľadne – zjavne dokonca aj bez očkovania…

Zatiaľ čo sa ba priam po celom svete zverejňujú varovania pred vírusovými mutáciami a „treťou vlnou“, WHO hovorí o trende, ktorý sa už týždne pohybuje opačným smerom. Niektorí z WHO už hovoria o ukončení výnimočnej situácie v priebehu tohto roka – bez akejkoľvek vakcinácie.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) nedávno načrtla trochu inú perspektívu, ako nám podavajú pilitici a média. Podľa predstaviteľov WHO vrcholila korónová situácia, ktorú WHO sama vyhlásila za globálnu pandémiu, v druhom januárovom týždni.

Odvtedy sa nielen počet tých, ktorí mali pozitívny test za deň, ale aj počet tých, ktorí zomreli na Coronu alebo s Coronou, v priebehu mesiaca prakticky znížil na polovicu, ako informovala okrem iného aj televízna stanica n-tv.

Túto tendenciu možno pozorovať vo všetkých regiónoch sveta – s výnimkou východného Stredomoria. Generálny riaditeľ WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus napriek tomu varoval pred príliš rýchlym zmiernením boja proti vírusu.

Generálny riaditeľ WHO pre Európu, Belgičan Hans Henri Kluge, bol o niečo optimistickejší. V dánskej štátnej televízii si bol istý, že Corona o pár mesiacov skončí. Mutácie, ktoré sa vyskytujú, sú „normálne“ a nespôsobujú, že sa vírus vymkne spod kontroly. „Miera infekcie“ rovnako prudko poklesla v krajinách s vysokou incidenciou mutácií. Najhoršie scenáre sa skončili. Kluge uviedol: “Vírus tu stále bude, ako aj ostatné, ale nemyslím si, že budú potrebné nejaké obmedzenia. To je optimistické tvrdenie.”

WHO však neposkytuje jasné vysvetlenie dôvodov poklesu „incidencie infekcie“.

Nemôže za to však očkovanie, pretože doteraz bol zaočkovaný iba malinký zlomok svetovej populácie. Namiesto toho sú uvedené tri možné dôvody pozorovaného vývoja:

Najskôr sa prejavili preventívne a hygienické opatrenia uplatňované v mnohých krajinách. Po druhé, čoraz viac existujú regióny s pokročilou imunizáciou obyvateľstva (napríklad USA, Švédsko a Brazília), pretože veľká časť populácie už bola infikovaná a spomaľuje ďalšie šírenie. Po tretie, vývoj mutácií znamená, že vírusové mutanty sa môžu stať nielen nebezpečnejšími, ale aj neškodnejšími.

Epidemiológ Klaus Stöhr, ktorý stál na čele globálneho chrípkového programu WHO a bol tam aj koordinátorom výskumu SARS, poukázal pred týždňami na historické skúsenosti s náhlym poklesom šírenia vírusu pri pandemickej chrípke, ako ďalej uvádza n-tv.

Krátko po „tretej vlne“ sa skončilo všetko pomerne rýchlo. Mutácie sú teda zvyčajne začiatkom konca pandémie.

Niekoľko ďalších lekárov zjavne zdieľa toto hodnotenie. Napríklad virológ Friedemann Weber z univerzity v Giessene pre n-tv povedal:

„Jar 2021 by už mala byť znateľne bezstarostnejšia, leto opäť takmer bežné a jeseň zase normálna – a to bez očkovania.“

Zdroj:

https://de.rt.com/international/113566-who-ende-pandemie-in-sicht/

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 1 hlasovať
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Most Voted
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
NDREACIK
NDREACIK
4. septembra 2021 21:00

Verim ze tyto fasistickodiktátorske vladnuce svine budu nakoniec sudené a odsudené za GENOCIDU NA NARODE SLOVENSKOM….

Marcela
28. februára 2021 17:53

len aby sa to dostalo aj k Matelovi

jana
jana
28. februára 2021 20:38
Odpovedať  Marcela

on musí “odpracovať” miliardy, ktoré dostal za likvidáciu slovenského obyvateľstva ….

3
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x