Tvorcovia perutí – Lekcia 1 Skúsenosti s Navigátorom úplnosti

Študent: Čo mi bráni zažiť svoje najhlbšie vnútro?

Učiteľ: Nič.

Študent: Prečo to teda nezažijem?

Učiteľ: Strach.

Študent: Takže potom mi bráni strach?

Učiteľ: Nič ti nebráni.

Študent: Ale nepovedal si len, že strach je dôvod, prečo nemôžem zažiť tento stav vedomia?

Učiteľ: Áno, ale neprekáža vám to.

Študent: Čo potom urobí?

Učiteľ: Nič.

Študent: Akú rolu potom hrá strach?

Učiteľ: Ak ste vo väzení, čoho sa najviac bojíte, keď snívate o oslobodení?

Študent: Návrat do väzenia … Hovoríte teda, že sa bojím prežívať svoje najhlbšie ja, pretože sa vrátim k svojej nevedomosti.

Učiteľ: Nie. Hovorím, že váš strach z nevedomosti vás drží v nevedomosti.

Študent: Som zmätený. Myslel som, že hovoríš, že som sa bál skúsenosti môjho najvyššieho Ja, ale teraz to znie, akoby si hovoril, že sa bojím svojho ľudského ja. Ktorý to je?

Učiteľ: Bojíte sa návratu k svojmu ľudskému ja po tom, čo vo svojom vnútri zažijete fragment Boha.

Študent: Prečo?

Učiteľ: Ak smädíte na púšti, po čom predovšetkým túžite?

Študent: Voda?

Učiteľ: Takže ak by som ti dal pohár vody, bol by si spokojný?

Študent: Áno.

Učiteľ: Na ako dlho?

Študent: Dobre. Chápem čo myslíš. Prial by som si predovšetkým byť pri vode, aby som sa mohol napiť, kedykoľvek chcem, alebo ešte lepšie, chcel by som opustiť púšť úplne.

Učiteľ: A ak by ste milovali púšť, nebáli by ste sa ju opustiť?

Študent: Hovoríte, že sa bojím skúsenosti svojho najvnútornejšieho ja, pretože by som chcel opustiť tento svet, ale ako sa toho môžem báť, keď s ním vôbec nemám skúsenosti?

Učiteľ: Toto nie je strach, ktorý zaplaví vaše telo, keď vás chce niekto zabiť. Je to strach z tieňa tak tajomného, ​​starodávneho a prapôvodného, ​​že okamžite viete, že presahuje tento život a tento svet a jeho poznanie vás nenávratne zmení.

Študent: Takže sa naozaj obávam tejto zmeny?

Učiteľ: Bojíte sa neodvolateľnosti zmeny.

Študent: Ale ako to vieš? Ako viete, že sa toho tak bojím, že nemôžem zažiť svoje najhlbšie ja?

Učiteľ: S cieľom udržať ľudský nástroj v stabilnej interakcii s jeho svetom, vytvorili dizajnéri ľudského nástroja určité senzorické obmedzenia. Pretože tieto neboli absolútne účinné, do Genetickej mysle ľudského druhu sa vniesol aj insitný strach z vytlačenia z jeho dominantnej reality. Z týchto dvoch dôvodov viem.

Študent: Ale to nie je fér. Hovoríte, že moje schopnosti zažiť svoje najhlbšie ja boli znížené samotnými bytosťami, ktoré to navrhli. Prečo? Prečo by som mal byť neustále frustrovaný, keď viem, že mám vo svojom vnútri fragment Boha, ale nesmiem s ním byť v styku?

Učiteľ: Máte radi tento svet?

Študent: Áno.

Učiteľ: Ste tu ako ľudský nástroj na interakciu s týmto svetom a naladenie na jeho dominantnú realitu, a aby ste do tohto sveta priniesli svoje pochopenie svojho najhlbšieho ja, aj keď toto pochopenie nie je čisté, silné alebo jasné.

Študent: Keby som však mal túto svoju najhlbšiu skúsenosť, nemohol by som do tohto sveta vniesť viac tohto porozumenia?

Učiteľ: Toto je klam, ktorý vás frustruje. Myslíte si, že skúsenosť s touto vznešenou energiou a inteligenciou sa dá zredukovať na ľudský preklad?

Študent: Áno.

Učiteľ: Tak ako?

Študent: Môžem naučiť ostatných, aký je to pocit vzájomného vzťahu s ich dušami. Môžem vniesť viac svetla do tohto sveta a inšpirovať ostatných, aby to hľadali v sebe. Nie je to to, čo robíš?

Učiteľ: Naučil som vás, ako dosiahnuť tento stav?

Študent: Nie. Ale inšpiroval si ma.

Učiteľ: Si si istý? Či som vám práve nepovedal, že tento stav nemôžete zažiť v ľudskom nástroji? Je to inšpirácia z vašej definície?

Študent: Nemyslel som to v tomto konkrétnom prípade, ale inšpirujete ma, aby som sa hlbšie zamyslel nad problémami alebo problémami, ktoré ma konfrontujú.

Učiteľ: Ak chcete vniesť viac svetla do tohto sveta, prečo vám to umožní interakcia s vašim najvnútornejším ja?

Študent: To je všetko. Neviem, či bude. Zdá sa logické, že by to tak bolo. Nie všetci dobrí učitelia majú tento prehľad? Nie?

Učiteľ: Je pravda, že existujú učitelia, ktorí môžu zmeniť svoju dominantnú realitu a naučili sa to integrovať do svojho života bez straty rovnováhy alebo efektívnosti v tomto svete, ale sú veľmi zriedkaví.

Študent: Viem to. Ale to sa snažím naučiť. Je to naučené, nie? Nemôžeš ma to naučiť?

Učiteľ: Nie, nie je to naučené. To sa nedá naučiť. Nezískava sa inštruktážou, ezoterickou technikou alebo zjavením.

Študent: Ako si ju potom osvoja učitelia, ktorí túto schopnosť majú?

Učiteľ: Nikto nezíska túto schopnosť. To je môj názor. Žiadny učiteľ v ľudskom nástroji na Zemi v tejto alebo žiadnej predchádzajúcej dobe nemá schopnosť žiť ako človek a súčasne žiť ako fragment Boha. Žiadny učiteľ tiež nehádže medzi týmito skutočnosťami s istotou a kontrolou.

Študent: Som prekvapený, že to počujem. Prečo je to tak?

Učiteľ: Z rovnakých dôvodov, ktoré som vám povedal už skôr. Nemyslíte si, že to platí pre všetkých ľudí?

Študent: Aj Ježiš?

Učiteľ: Aj Ježiš.

Študent: Tak prečo mám túto túžbu? Kto mi vložil do hlavy túto predstavu, že by som mal byť schopný zažiť toto svoje najvnútornejšie ja alebo fragment Boha?

Učiteľ: Ak niekto zažije vietor, nechápe niečo ako hurikán?

Študent: Predpokladám.

Učiteľ: A ak zažijú dážď, nechápu ešte viac o hurikánoch?

Študent: Áno.

Učiteľ: Ak ste nikdy nezažili hurikán, ale zažili ste vietor a dážď, mohli by ste si predstaviť hurikán lepšie, ako keby ste nikdy nezažili vietor a dážď?

Študent: Mal by som si to myslieť.

Učiteľ: To je prípad fragmentu Boha v ľudskom nástroji. Môžete zažiť bezpodmienečnú lásku, nadpozemskú krásu, harmóniu, úctu a celistvosť, a pritom si môžete predstaviť vlastnosti a schopnosti Božieho fragmentu vo vašom vnútri. Niektorí učitelia sa jednoducho dotkli viacerých okrajov Božieho fragmentu ako iní, ale uisťujem vás, že žiaden z nich nevkročil do jeho hĺbky, keď žil v ľudskom nástroji.

Študent: Ale necestujú niektorí učitelia mimo svojho tela?

Učiteľ: Áno, ale stále cestujú, žijú v ľudskom nástroji. Stále platí všetko, čo som povedal.

Študent: Čo mám robiť? Vzdať sa túžby mať túto skúsenosť?

Učiteľ: Existuje ryba, ktorá dokáže opustiť svoj podmorský svet na ekvivalentných krídlach. Aj keď je to len na krátky čas, zažije ríšu dýchacích ciest. Myslíte si, že si táto lietajúca ryba niekedy želá dotknúť sa mraku, vyliezť na strom alebo sa vydať do lesa?

Študent: Neviem … Pochybujem.

Učiteľ: Prečo potom letí nad vodou?

Študent: Myslím, že je to inštinkt, niečo ako evolučný imperatív –

Učiteľ: Presne tak.

Študent: Takže hovoríte, že to platí aj pre ľudí. Snažíme sa prežívať svoj Boží fragment z evolučného imperatívu alebo nátlaku?

Učiteľ: Áno, a ako lietajúce ryby, aj keď sa vymaníme z nášho sveta, je to len na krátky čas a znova padneme pod hladinu. Ale zatiaľ čo sme nad povrchom nášho sveta, na chvíľu zabudneme, že sme iba človek so začiatkom a koncom. Keď si to však urobíme, nepredstavujeme si, že by sme sa mohli dotýkať Božej tváre v sebe.

Študent: Ale mám. Mám pocit, že sa tohto fragmentu Boha môžem dotknúť a dokonca by som sa mal dotknúť.

Učiteľ: Myslíte takto, pretože máte nádejnú bujarosť a naivitu človeka, ktorý nie je oboznámený so skúsenosťami z Prvého zdroja.

Študent: Takže sa takto necítite?

Učiteľ: Každý, kto je naladený na najvyššie vibrácie svojho najvnútornejšieho Ja, to pocíti a bude sa ním riadiť. Jediný rozdiel je v tom, že som spokojný s vedomím, že to nezažijem, kým budem stelesnený v ľudskom nástroji.

Študent: A čo vám táto spokojnosť poskytuje, že nemám?

Učiteľ: Schopnosť smerovať moju energiu do tohto sveta a nie ju aplikovať pri hľadaní iného.

Študent: Ale myslel som si, že si povedal, že je to evolučný imperatív? Ako môžem ovládať túto túžbu alebo ambície?

Učiteľ: Žite na tomto svete so všetkou svojou vášňou a silou. Pozrite sa na fragment Boha na tomto svete, aj keď je to iba zmenšený maják alebo unavené svetlo. Vidieť! Vyživujte to! Nehľadajte to tak rýchlo v hĺbke svojho srdca alebo mysle, kde si myslíte, že by to mohlo byť.

Študent: Je ťažké nebyť skľúčený pri zvuku týchto slov. Je to ako keď mi niekto hovorí, že vízia, ktorú som mal, bol iba fatamorgánou alebo trikom svetla.

Učiteľ: Toto je svet tieňov a ozvien. Ak chcete, môžete ich zdroj prenasledovať, ale pravdepodobne to urobíte pri strate života na tomto svete. Znížite svoje prežívanie tieňov a ozvien a to je jediný dôvod, prečo ste sa v tejto dobe inkarnovali na túto planétu.

Študent: Ale znie to tak pasívne, akoby som sa mal uspokojiť s prežívaním tohto sveta a neskúšať to zmeniť. Mám pocit, že som tu s misiou vylepšiť to, zmeniť to k lepšiemu a chýbajú mi nejaké skúsenosti, nejaká schopnosť to robiť. Čo to cítim a prečo?

Učiteľ: Keď zažijete slnečné teplo, meníte slnko?

Študent: Nie.

Učiteľ: A ak držíte kúsok ľadu v rukách, meníte ho?

Študent: Áno. Začína sa topiť.

Učiteľ: Takže sú veci, ktoré môžete len zažiť, a sú veci, ktoré môžete zmeniť.

Študent: A mal by som poznať rozdiel.

Učiteľ: Pomáha to.

Študent: Viem to. Je to elementárne. Nie som si istý, či mi to pomôže cítiť sa menej skľúčene.

Učiteľ: Viete to, súhlasím, ale nemuseli ste to nevyhnutne praktizovať. Je princípom života praktizovať diskrétnosť a rozlišovaciu schopnosť, a hoci si ľudia budú myslieť, že je tento koncept elementárny, jedná sa o zásadný rozdiel v prežívaní života v stave naplnenia alebo frustrácie.

Študent: Takže nemôžem zmeniť skutočnosť, že Boží fragment vo mne je pre moju ľudskú myseľ nepoznateľný, a musím to prijať. Je to poučenie, ktoré sa tu treba naučiť?

Učiteľ: Nie.

Študent: Čo je potom?

Učiteľ: Koncept Božieho fragmentu vo vás má moc. Dá sa o tom uvažovať, ale nemožno to skúsiť ako dominantnú realitu v ľudskom nástroji. Prostredníctvom tohto kontemplatívneho prístupu sa môžete naučiť rozlišovať a prostredníctvom tohto rozlišovania sa naučíte, ako sa pohybovať vo svete tieňov a ozvien takým spôsobom, že prinesiete zmeny, ktoré sú v súlade s cieľmi Prvého zdroja. Vôľu fragmentu Boha externalizujete, skôr ako by ste hľadali jeho skúsenosť. Týmto odstránite energie strachu a frustrácie, ktoré prúdia vašou mysľou.

Študent: Ďakujem. Vaše učenie práve zasiahlo strunu, ktorú som hľadal, odkedy som našiel túto cestu, a cítim jej rezonanciu.

Učiteľ: V rezonancii vás povedú.

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

0 0 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x