Poľsko práve zastavilo veľkú technologickú cenzúru!

Spoločnostiam Big Tech môže hroziť do očí bijúca pokuta vo výške 2,2 milióna dolárov, ak porušia nové rozhodnutie a cenzurujú akýkoľvek zákonný slobodu prejavu online. Poľský minister spravodlivosti Zbigniew Ziobro zjavne berie otázku cenzúry a slobody prejavu v národe v strednej Európe celkom vážne.

Nové právne opatrenie, ktoré bolo oznámené minulý týždeň, ustanovilo osobitný súd pre slobodu prejavu a umožňuje používateľom internetu podať sťažnosti na spoločnosti, ak majú pocit, že ich príspevky boli z platforiem svojvoľne odstránené, ako tvrdia mnohí konzervatívci v USA. Ak nedôjde k porušeniu poľských právnych predpisov, nemôžu spoločnosti pôsobiace v sociálnych sieťach odstrániť obsah ani blokovať účty podľa návrhu „zákona o slobode vyjadrovať svoje názory a získavať a šíriť informácie na internete“. „V Nemecku môže minister spravodlivosti svojvoľne rozhodnúť, aký obsah je potrebné z internetu vylúčiť. Toto je zavedenie cenzúry. 

"Chceme vyvážiť slobodu verejnej diskusie", vysvetlil Ziobro. Sebastian Kaleta, štátny tajomník ministerstva spravodlivosti, poznamenal, že „sa má chrániť pred nadmerným zasahovaním moderátorov tohto obsahu“. „Návrh zákona, ktorý sme pripravili, spĺňa rôzne znepokojujúce signály a na druhej strane zaručuje možnosť vyjadrenia vašich názorov, pokiaľ neporušujú zákon. Musí sa nájsť rovnováha medzi výkonom slobody a jej zneužívaním. 

Dnes v Európe sa skôr hľadajú riešenia cenzúry, ako ochrana slobody prejavu, “dodal. Ak majú používatelia pocit, že ich príspevky boli nespravodlivo alebo nezákonne odstránené alebo zablokované, musia zaslať formálnu sťažnosť spoločnostiam, ktoré budú mať 24 hodín na kontrolu a odpoveď. „Do 48 hodín od rozhodnutia bude môcť používateľ podať na súd návrh na vrátenie prístupu “. „Súd posúdi sťažnosti do siedmich dní od prijatia a celý proces má byť elektronický.“
Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 1 hlasovať
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x