Britská vláda zverejnila správu o vedľajších účinkoch C19 vakcín

Správa Britskej agentúry pre liečivá odhaľuje ďalšie vedľajšie účinky očkovania proti koróne. Celkovo viac ako 30 000 ľudí, ktorí boli očkovaní, hlásilo do konca januára viac ako 100 000 nežiaducich reakcií. Obzvlášť pozoruhodných je 13 ľudí, ktorí po očkovaní oslepli, osem potratov a celkovo 236 smrteľných prípadov.

Zoznam nežiaducich účinkov a nežiaducich reakcií po zaočkovaní proti koróne je čoraz dlhší. Správa Britskej regulačnej agentúry pre lieky a zdravotnícke výrobky (MHRA, regulačný a dozorný úrad pre lieky vo Veľkej Británii podobný inštitútu Paula Ehrlicha v Nemecku) teraz pridáva slepotu a potrat k už známym očkovacím reakciám, ako sú bolesť, paralýza tváre a krvných chorôb.

Správa bola aktualizovaná 11. februára a obsahuje správy o nežiaducich účinkoch od začiatku očkovacej kampane 9. decembra do konca januára.

Podľa oficiálnych informácií „vo Veľkej Británii„ zomrelo viac ako 110 000 ľudí do 28 dní od pozitívneho testu na korónu “. Naopak, existujú asi štyri milióny ľudí, ktorí mali pozitívny test, pričom zámorské kolónie (vrátane Gibraltáru, Kajmanských ostrovov, Bermúd) prispeli niekoľkými tisíckami prípadov. To vedie k úmrtnosti okolo 2,5 percenta, čo je zhruba ekvivalent úmrtnosti na obyčajnú chrípku.

Viac vedľajších účinkov ma jednoznačne AstraZeneca

Podobne ako v USA vo VAERS, aj Briti môžu hlásiť podozrenie na vedľajšie účinky a nežiaduce reakcie na očkovanie v takzvanej „schéme žltej karty“ a označiť liek „žltou kartou“.

Podľa vládnej správy bolo do konca januára raz zaočkovaných 9 262 367 osôb a dve očkovania už absolvovalo 494 206 ľudí. Za rovnaké obdobie sa nahromadilo celkovo 32 139 žltých kariet s viac ako 100 000 individuálnymi reakciami. Prvé správy majú dátum 9. decembra, prvý deň očkovania.

Asi dve tretiny hlásení a takmer 60 000 individuálnych reakcií v rámci „schémy žltých kariet“ sa týka vakcíny od spoločnosti Pfizer / BioNTech. S výnimkou 72 prípadov, keď výrobca nebol určený, zvyšok predstavuje AstraZenecazu. Aj keď je vakcína Moderna schválená od 8. januára aj vo Veľkej Británii, vládna správa ju neuvádza.

Distribúcia správ medzi vakcínami zhruba zodpovedá podaným vakcínam. Je však zrejmé, že správa týkajúca sa spoločnosti AstraZeneca obsahuje v priemere štyri jednotlivé reakcie, zatiaľ čo v prípade Pfizer / BioNTech je na každej žltej karte „iba“ asi 2,5 reakcií. Podľa výpočtu „dailyexpose.co.uk“ asi 1 z 333 očkovaných ľudí hlásil nežiaduce reakcie alebo vedľajšie účinky. Reamne ale to môžu to byť však v skutočnosti ešte viac reakcii a neziadúcich účinkov, „keďže niektoré prípady nemuseli byť hlásené v rámci systému žltých kariet“.

Vedľajšie účinky týchto vakcín

  • Slepota
  • Cerebrovaskulárne príhody (cievna mozgová porážka)
  • Nežiadúce ukončenie tehotenstva / potrat
  • Ochrnutie tváre
  • Smrť

Konečná správa britskej vládnej agentúry a základe týchto údajov MHRA vysvetľuje:

„Vysoký podiel ľudí očkovaných v rámci predchádzajúcej očkovacej kampane je veľmi starý, z ktorých mnohí budú mať aj existujúce choroby“.

Agentúra preto prichádza k záveru, že obe vakcíny „nemajú žiadne ďalšie nové obavy týkajúce sa bezpečnosti“. Všetky vakcíny a lieky majú „niektoré vedľajšie účinky“, ale v prípade korónových vakcín zodpovedajú „očakávaniam od klinických štúdií“.

Tiež hovorí: Po veľmi rozsiahlej expozícii v populácii Spojeného kráľovstva sa z doteraz prijatých hlásení nezistili ďalšie nové obavy o bezpečnosť. Pokiaľ ide o prípady iných chorôb hlásených dočasne v súvislosti s očkovaním, dostupné dôkazy v súčasnosti nenaznačujú, že vakcína je pôvodcom vakcíny. udalosť. “

Na druhej strane existuje definícia „korona smrť“, ktorá je: „definitívna smrť na COVID-19“ vo Veľkej Británii je aj 28 dní po pozitívnom výsledku testu. Toto obdobie je asi o 10 až 14 dní dlhšie, než kým sa osoba, ktorá mala pozitívny test, sa oficiálne nepočíta ako uzdravená.

P O D V O D !

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

0 0 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x