Na východe Ukrajiny sa začína vojenská eskalácia.

 1. februára začali ukrajinské ozbrojené sily ostreľovať okrajové časti Jelenovky. Počas dňa ukrajinské ozbrojené sily porušili prímerie 10-krát. Sedem osád bolo pod paľbou: Golmovsky, Gorlovka, Vasilyevka, Yakovlevka, Spartak, Staromikhaylovka, Vedenskoye. V Saromikhaylovke boli poškodené dva domy. Celkovo bolo cez územie DĽR vystrelené 37 kusov streliva. Pri Gorlovke došlo k stretom, pričom ukrajinská strana pripustila, že stratila 1 vojaka a 1 bol zranený. Podľa Doneckej ľudovej republiky stratila Ukrajina viac vojakov a viac ako 1 bolo zranených, ale v priebehu najbližších týždňov to prezradí, aby ich rozložil. Ukrajinské ozbrojené sily začali pripravovať útok na mestské oblasti. Uviedol to hlavný veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny generálplukovník Ruslan Khomchak, informovala tlačová služba ukrajinského ministerstva obrany.
 "Pokiaľ ide o útočné akcie, minulý rok sme začali pripravovať všetky naše vojenské jednotky na akciu v ofenzíve v urbanizovaných oblastiach, pretože na to musíme byť tiež pripravení," 

uviedol hlavný veliteľ.

Khomchak dodal, že generálny štáb vypracúva plány reakcie a jednotky sa pripravujú na všetky možné scenáre vývoja situácie na fronte.

Hovorca ukrajinskej delegácie pri TCG Aleksey Arestovič 21. februára uviedol, že ukrajinské ozbrojené sily dodržiavajú režim mlčania na Donbase po tom, čo na sociálnej sieti citoval záznam teroristov o odstránení pozície „ruskej hybridnej armády a eliminácii až 20 bojovníkov.“

 1. februára, keď sa začala väčšia eskalácia, Ukrajina uviedla, že DPR a LPR porušili prímerie 20-krát.
 „Ozbrojené formácie Ruskej federácie spustili paľbu z 82 mm mínometov a granátometov rôznych systémov a ručných zbraní na ukrajinské pozície pri dedine Zaitseve (62 km severovýchodne od Donecka). V dôsledku ostreľovania nepriateľom bol zabitý jeden príslušník armády a ďalší vojak zranený, “

informovalo tlačové stredisko operácie spoločných síl.

Medzitým na Ukrajine pokračuje cenzúra a útlak pravidelným tempom.

 1. februára sa vyšetrujúci sudca v kyjevskej štvrti Charkov rozhodol zablokovať známe televízne kanály Legitimny, Gossipnitsa, Resident a Kartel, proti ktorým si bezpečnostná služba Ukrajiny vymyslela prípad práce pre Rusko.
 1. februára sa delostrelectvo síl DPR / LPR údajne zameralo na pozície UAF neďaleko Krasnogorivky
  1. februára sa delostrelectvo síl DPR / LPR údajne zameralo na pozície UAF blízko Zajceva
  2. februára sily DPR / LPR zamerali pozície síl UAF cieľmi granátometov neďaleko Katerynivky
  3. februára sily DPR / LPR zamerali pozície síl UAF cieľmi granátometov neďaleko Prychepilyvky
  4. februára bol za posledných 24 hodín zabitý 1 ukrajinský opravár a 2 boli zranení pri akciách
  5. februára sa údajne delostrelectvo UAF zameralo na sily DPR / LPR blízko Mariupolu
  6. februára sa údajne delostrelectvo UAF zameralo na sily DPR / LPR blízko Jelenivky

W

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

0 0 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x