ID2020: Švajčiarsko tento víkend hlasuje o elektronickom identifikačnom čísle

Vo Švajčiarsku budú 7. marca občania hlasovať o pláne zavedenia občianskeho čísla pre digitálnu identifikáciu.

Kritici upozorňujú, že identifikačné služby budú ponúkať súkromné firmy – nie štát.

Dôležitejšie je, že “dobrovoľnosť čísla” nebude trvať dlho. Kľúčové slovo: Známy cestovateľ. Implementácia dystopického projektu ID2020 spoločnosťami Microsoft, Rockefeller Foundation, Accenture a Gavi zaznamenáva veľmi rýchly pokrok.

To, čo bude v budúcnosti napr. pre nemca “občianske číslo” , bude pre Švajčiarov e-ID. Toto chce nový zákon o E-ID. Zatiaľ čo nemecký zákonodarca chce rozšíriť daňové identifikačné číslo na občianske, spočiatku pre všetky oficiálne účely ide švajčiarsky zákonodarca opačným smerom.

Tu môžu občania „na požiadanie“ získať registračné číslo e-ID, ktoré môžu súkromné ​​identifikačné služby a poskytovatelia tovaru a služieb používať na identifikačné účely.

Kvôli „dobrovoľnosti“ čísla by malo byť spočiatku vylúčené zvrchované použitie. Občianske iniciatívy priniesli referendum o zákone. Podľa oficiálneho opisu je hlavnou kritikou to, že súkromné ​​osoby/firmy majú ponúkať identifikačné služby (pod dohľadom) s úradne prideleným číslom a suverénnymi identifikačnými znakmi, ktoré sú im poskytované.

Ak to prejde, o čom niet pochybností, už čoskoro bude vo Švajčiarsku de-facto-nevyhnutnosť, mať to E-ID číslo, pretože inak jednoducho sa k ničomu nedostanete/ nezískate veľa alebo len s väčším úsilím.

Ak väčšina z nich požiada o číslo „dobrovoľne“, nebude to trvať dlho, kým ho štát použije a stanoví ako povinné. Ktorá “väčšina” by potom mala hlasovať proti?

Zjavnou “dobrovoľnou” povahou prenosu údajov je princíp, ktorý vyvinuli spoločnosti Accenture a Svetové ekonomické fórum ( WEF) spolu s vnútornou bezpečnosťou USA v rámci projektu Knwon Traveler Digital Identity s cieľom obísť prekážky ochrany údajov na ceste k úplnému sledovaniu.

Jednotné číslo pre každú osobu pre všetky možné účely je také problematické, pretože je veľmi ľahké automaticky a spoľahlivo zlúčiť informácie o príslušnej osobe.

Vďaka tomu sú ľudia úplne transparentní a veľmi ľahko sa monitorujú, či už z Bernu, Berlína, Bruselu, Mountain View alebo Fort Meade. To je hlavný dôvod, prečo by Švajčiari mali využiť svoje priame demokratické právo ( kým ešte sko tak drží) , jasne odmietnuť vládne plány a “buchnúť veľkou palicou medzi nohy” celkovo celému technickému dozoru, aj so svojou iniciatívou ID2020 dokopy.

Ideálne pre plány Rockefellerovej nadácie

Švajčiarske riešenie so súkromnými poskytovateľmi identifikačných služieb je ideálne riešenie pre implementáciu projektu Commons Project, pobočky Rockefellerovej nadácie, ktorá má sídlo ” náhodou” vo švajčiarskej Ženeve.

Citujem: „vývoj a štruktúrovanie nového organizačného modelu pre vývoj, financovanie a implementáciu projektov digitálnej verejnej infraštruktúry.“

(( V júli sa malá odnož spoločnosti Rockefeller pôsobiaca v pozadí, stala globálnou organizáciou prepojenou na najvyšších poschodiach. Bola vymenovaná správna rada so 62 vysokými predstaviteľmi spoločností a organizácií z 24 krajín a zo všetkých častí sveta.

Spoločnosť sídli v Ženeve vo Švajčiarsku. Majú blízko k Svetovému ekonomickému fóru a rôznym OSN a iným medzinárodným organizáciám vrátane letectva. Zastúpená je samozrejme Rockefellerova nadácia s predsedom Blackrockom, JP Morganom, rôznymi organizáciami OSN a mnohými spoločnosťami a združeniami v zdravotníctve. ““))

Takže najprv sa pracuje predovšetkým na riešeniach na kontrolu chorobného stavu cestujúcich v leteckej doprave podľa známeho princípu zjavnej “dobrovoľnosti” cestujúcich. Integrácia informácií a kontroly mimo rezortu zdravotníctva je však výslovene plánovaná.

Spread the love

You may also like...

0 0 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x