Cukor

⚠️

 Závislosť

 „Fajčenie cigariet trvá desať sekúnd, kým rozprúdi mozog, ale dotyk cukru na jazyku to urobí za niečo vyše pol sekundy,“ píše vo svojej novej knihe „Závislý: jedlo, slobodná vôľa“ novinár, ktorý získal Pulitzerovu cenu, Michael Moss. a ako potravinoví giganti využívajú naše závislosti.

 “Je to takmer dvadsaťkrát rýchlejšie ako cigarety.”

 „Nielen jedlo môže byť návykové, ako sú cigarety, alkohol a nejaké drogy,“ uviedol.  „Ale nejako je to ešte viac.“

 A výrobcovia potravín používajú naše základné inštinkty a biológiu, aby sme sa dostali k svojim výrobkom, uviedol Moss pre Post.

 Zatiaľ čo cigarety, drogy a liehoviny sa spoliehajú na špecifické chemikálie, ako je nikotín, morfín a etanol, ktoré ovplyvňujú mozog a zapájajú nás, priemyselné potraviny používajú na uľahčenie túžby jednoduchšie látky: svätú trojicu solí, cukru a tukov. 

 Tieto chutné pokušenia spôsobujú, že náš mozog uvoľňuje hormón rozkoše dopamín, ktorý nás vyzýva, aby sme sa vrátili pre ďalšie.

 „Keď vidíme, cítime vôňu alebo len myslíme na čokoládový koláč, je to práve dopamín, kvôli ktorému chceme mať krajec, rovnako ako cukor a maslo v koláči,“ píše Moss.  “Toto je nástroj na naše prežitie.”  Aby sme žili, musíme jesť a dopamín je tu preto, aby nás motivoval jesť. ““

w

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

0 0 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x