Live long and prosper

Kto pozeral Startrek pochopí, čo znamená pozdrav rukou. Ži dlho a v prosperite.

Všimnite si, že Nasa a nová Space force má rozdielne konštelácie na logu …

Logo NASA

Na vrchu je Orion (lovec), ľavá najjasnejšia hviezda je Rigel. Všimnite si Troch kráľov v Orionovom páse a Hmlovinu Orion (M42) v Orionovom meči.
Vľavo dole je Cygnus (Labuť), najjasnejšia hviezda je Deneb. Všimnite si, že pozorne sleduje tvar labute za letu, aj keď zdanlivá veľkosť a poloha iných hviezd sa zdá byť opäť dosť náhodná.
Vpravo dole je to zložité, ale môže to byť časť Andromedy s galaxiou Andromeda, alebo časť Lyry s Vegou

Logo SPACE FORCE

The U.S Space Force released its logo and motto, Semper Supra (Always Above), July 22, 2020 at the Pentagon, D.C. The logo and motto honor the heritage and history of the U.S. Space Force.

Vesmírne sily USA zverejnili svoje logo a heslo Semper Supra (Always Above) 22. júla 2020 v Pentagóne. Logo a heslo ctia dedičstvo a históriu amerických vesmírnych síl.

Symbolizmus
Tmavo modrá a biela farba kombinuje a predstavuje obrovské výklenky vesmíru. Krídlo Delta evokuje historické väzby na najskoršie dni vesmírnej komunity amerických vzdušných síl a symbolizuje zmeny a inovácie. Predstavuje tiež všetky variácie vesmírnych vozidiel, ktoré podporujú našu národnú obrannú stratégiu a vesmírnu stratégiu národnej bezpečnosti. Tmavé a svetlé odtiene šedej v delte stelesňujú operácie vesmírnych síl 24 hodín denne, 7 dní v týždni, zatiaľ čo umiestnenie a orientácia delty smerom nahor odhaľuje ústrednú úlohu vesmírnych síl pri obrane vesmírnej domény.

The Globe predstavuje pozemský domov amerických vesmírnych síl a poskytuje podporu spoločným bojovníkom. Eliptická obežná dráha [po celom svete] znamená obranu a ochranu pred všetkými protivníkmi a hrozbami pochádzajúcimi z vesmírnej oblasti. Predstavuje tiež pokračujúcu medziagentúrnu spoluprácu a spojenecké partnerstvá. Biely Polaris symbolizuje smerujúce svetlo bezpečia a naráža na neustálu prítomnosť a bdelosť vo vesmíre teraz i v budúcnosti. Dve zoskupenia malých hviezd predstavujú vesmírne prostriedky vyvinuté, udržiavané a prevádzkované americkými vesmírnymi silami. Tri väčšie hviezdy symbolizujú funkcie vesmírnych síl Organizovať, tréning a vybavenie.

vezuel

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 1 hlasovať
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x