Čo je SAMBYK?

Čo je SABMYK politicky?  Ani rep.  ani dem.  Ani vľavo, ani vpravo.

 SABMYK je v prvom rade panteizmus.  Čo je panteizmus?  Je to viera, že všetko je Božie stvorenie a je vo vlastníctve Boha.  Je to viera, že my ľudia sme pod Bohmi, teda nie vrchol všetkého, a že teda existuje niečo vyššie ako my a že naše nástroje sú.

 Je to viera, že my ľudia nemôžeme vlastniť ani Božie stvorenie, ani mať monopol na Božie stvorenie, pretože to nie je naše.

 Všetko je vo vlastníctve bohov.

 Čo je Boh?  Boh, ktorého tiež nemožno monopolizovať ako meno alebo ideológiu, ani ako súčasť inštitúcie, takže je ich vždy veľa, vždy všade a všetkým rovnako, je väčšou silou ako ktorýkoľvek iný – najmä väčší ako ľudia  .

 Žiadna ľudská technika alebo vynález alebo vedomosti nás nemôžu urobiť vyššími ako Bohovia – nikdy, ani za milión rokov.

 Keď sa pozrieme na 50 000 rokov ľudskej histórie, všetky ľudské problémy, z ktorých si väčšinu ľudia vytvorili sami, nakoniec vyriešili bohovia – iní, ktorí neveria, môžu povedať samy.

 Schopnosť človeka riešiť problémy nie je nič iné ako iba niekoľko sto rokov mediálnej propagandy, ktorá funguje takto: po vyriešení problému príde niekto, kto vlastní médiá, a povie: „Pozri, vyriešil som to sám“, to je  spôsob, akým ľudia riešia problémy.  Sú ako politici, len hovoria, že riešia problémy, neriešia vôbec nič.

 Po každej jednej pandémii, ktorú sme mali za celých 50 000 rokov našej ľudskej histórie, sme vždy mali dodatočné slová o propagandistickom monopolistovi, ktorý prišiel a povedal: „Nie, bohovia nás nezachránili!  mojou propagandou, tak mi teraz nič neplati “.  Avšak vieme, že je to iba propaganda, iba Bohovia nás môžu zachrániť, iba v Boha dôverujeme.

 Toto je skutočne najťažšia pravda pre všetkých, ktorí sú zvyknutí veriť, že sú lepší.  Skutočnosť, že my ľudia sme všetci rovnakí.

 Ak sa zameriavate na médiá, predáva predovšetkým myšlienku, že nie sme rovnakí.  Že sme z toho alebo z tohto dôvodu rozdielni.  Ale nie je to pravda.  Nikto z nás nie je lepší ako ostatní, preto nikto z nás nepovie inému, čo má robiť, čomu má veriť alebo ako má žiť.

 Ľudia nebudú mať moc nad inými ľuďmi, pretože neexistuje žiadny dôvod, ktorý by ju mohol legitimovať.

 Ani demokracia nemá legitímnu moc niektorých ľudí nad inými ľuďmi.  Nič legitimizuje moc ľudí nad ostatnými ľuďmi, pretože žiaden človek nie je lepší ako iný človek a medzi ľuďmi nie je nič, čo by ho mohlo zmeniť.

w

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

0 0 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x