Rúšková aféra vyústila zadržaním majetku poslancov CDU

„Zadržanie majetku“ pre poslancov CDU Prokuratúra vidí „hmatateľné faktické náznaky“, že Hauptmann požadoval od spoločnosti provízie v súvislosti so sprostredkovaním obchodu s maskami. Údajne za svoje sprostredkovanie vyfakturoval vysokú šesťcifernú sumu v eurách prostredníctvom spoločnosti, ktorú založil, a ktorá údajne dostala.

Spoločnosť zodpovednú za dovoz, vývoz a obchodovanie so zdravotníckymi a ošetrovateľskými výrobkami vyšetrujú pre podozrenie z úplatku volených predstaviteľov. Pátranie bolo vykonané aj u osôb zodpovedných za predmetnú spoločnosť v oblasti Frankfurtu nad Mohanom.

Durínsky vyšší krajský súd tiež nariadil väzbu Hauptmanna vo výške 997 000 eur s cieľom zabezpečiť nezákonne získané peniaze. Podľa CDU boli prehľadané okresné úrady v Suhl, Hildburghausen, Sonneberg a Schmalkalden-Meiningen. „Uisťujeme vyšetrovateľov o našej neobmedzenej podpore,“ uviedol Durínsky generálny sekretár CDU Christian Herrgott.

„Transparentnosť a objasnenie boli našim cieľom od samého začiatku.“ Poukázal na to, že štátna strana konala okamžite po tom, čo sa stali známe obvinenia proti Hauptmannovi, a okrem iného v posledných rokoch kontrolovala dary strany CDU vo všetkých spolkových krajinách Durínska. MoM

https://www.merkur.de/politik/masken-affaere-cdu-csu-skandal-haftbefehl-staatsanwaltschaft-muenchen-korruption-festnahme-zr-90260940.amp.html?__twitter_impression=true

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

0 0 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x