Endorfiny: Jak si přirozeně zvýšit hladinu hormonů štěstí.

Věděli jste, že chronický stres, hněv, deprese a nízké vibrace mohou snížit vaši průměrnou délku života a bránit regeneračním schopnostem vašeho těla? Jedním z nejjistějších způsobů, jak pomoci tělu prospívat během životních vzestupů i pádů, je využít zabudovaný léčebný systém. Tím je centrální nervový systém a endorfiny.
jak můžete pomoci tělu produkovat více této přirozené ,,drogy radosti”, abyste byli na vrcholu svých sil?
Endorfiny produkuje centrální nervový systém a hypofýza. Tělo vytváří nejméně 20 různých druhů, z nichž každý má mnoho různých přínosů.

Mezi ně patří:

Působí podobně jako přírodní morfin (přinášejí úlevu od bolesti)
Pomáhají vám zvládat přetrvávající bolest
Pomáhají vám zbavit se závislosti
Posilují imunitní systém
Snižují stres a frustraci
Regulují růst a pohlavní hormony
Oddalují proces stárnutí
Zlepšují vztahy a vazby (spolu s oxytocinem)
Jsou 18 až 500krát silnější než jakýkoli syntetický lék proti bolesti!

Využijte raději těchto alternativních nástrojů pro využití svého přirozeného hormonálního systému, takže když se cítíte sklesle, můžete sáhnout po něčem zdravějším, co vám zlepší náladu a přinese dlouhodobé výhody.

 1. Nepřerušované cvičení po delší dobu
  Pohyb je jedním z nejrychlejších a nejsilnějších způsobů, jak zvýšit v těle tvorbu endorfinů! Vyjděte si ven a protáhněte své tělo. Rozprouděte krev v žilách a sledujte, jak se váš život změní k lepšímu.
 2. Fyzický dotek
  My lidé se potřebujeme cítit fyzicky v bezpečí, když nás něco bolí. Objetí, ruka na rameno, držení za ruku… Všechny tyto věci nám pomáhají zvýšit produkci endorfinů.
 3. Milování
  Věděli jste, že hladina endorfinů se může během pohlavního styku zvýšit až o 200 %? Právě díky hormonům štěstí nás zaplaví blažený pocit lásky.
 4. Čokoláda
  Čokoláda je jednou z nejoblíbenějších potravin, které podporují tvorbu endorfinů. Řekové ji označují za „pokrm bohů“. Pravda je taková, že má podobné zklidňující účinky na mozek jako marihuana. Dávejte si však pozor na čokoládové sladkosti, které kromě pravé čokolády obsahují i spoustu dalších „složek“. Kousek tmavé čokolády denně prý předchází výkyvům nálad.
 5. Chilli papričky
  Přirozená pikantnost chilli papriček zvyšuje tvorbu endorfinů v těle. Proto se někteří lidé stávají závislými na pikantních jídlech. Chilli papričky také pomáhají posilovat imunitní systém a mohou doslova spalovat infekce a viry ve vašem těle.
 6. Ženšen
  Bylo prokázáno, že ženšen vyrovnává hladinu stresových hormonů a zvyšuje tvorbu endorfinů. A co je na něm ještě skvělé? Říká se, že pomáhá velmi účinně oddálit únavu.
 7. Meditace
  Vědci zjistili, že pravidelná meditace může tělu pomoci produkovat endorfiny. Ti z vás, kteří pravidelně meditují, budou jistě souhlasit s tím, že meditace přináší pocity klidu a uvolnění. Čchi-kung, neboli meditace v pohybu, se stává stále více populární. Je to vynikající způsob, jak stimulovat tvorbu endorfinů.
 8. Smích
  To není nic překvapivého. Humor je hodně důležitý. Neberte se příliš vážně. Zasmějte se malým chybám, kterých jste se v životě dopustili, užijte si dobrý vtip, travte čas ve společnosti lidí, kteří vás rozesmějí, sledujte zábavné programy a komedie spolu s přáteli, ujistěte se, že každý den máte nějaký důvod k úsměvu!
 9. Masážní terapie
  Masáž je považována za mocný nástroj pro uvolnění stresu a navrácení těla do uvolněného stavu. Navíc bylo prokázáno, že zvyšuje tvorbu endorfinů.
 10. Chiropraxe
  Chiropraxe je další léčebná metoda, u níž bylo prokázáno, že napomáhá hojení a zvyšuje tvorbu endorfinů.
 11. Hydroterapie
  Je mnoho důvodů, proč tolik lidí miluje trávení času v bazénu, horké vaně, či v moři. Terapeutické účinky vody zlepšují krevní oběh, posilují imunitní systém a zvyšují tvorbu endorfinů v těle.
 12. Hudba
  Hudba je jazyk vesmíru. Vytvořte si playlist uklidňující, energetické nebo veselé hudby a pouštějte si ji, kdykoliv budete potřebovat povzbudit.

yentl

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 1 hlasovať
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Most Voted
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
miloš
miloš
27. marca 2021 15:35

Ano, hudba je najdokonalejší dorozumievaci prostriedok.

https://www.youtube.com/watch?v=Ku812poIMLg

1
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x