Hovorkyňa Jen Psaki pracovala pre izraelskú špionážnu firmu

Woman at podium gesticulates

Tlačová tajomníčka prezidenta Joe Bidena Jen Psaki pracovala pre izraelskú firmu obvinenú z účasti na sledovaní Palestínčanov počas izraelskej vojenskej okupácie.

Zverejnenie verejných informácií spoločnosti Psaki ukazuje, že ako „konzultant pre krízovú komunikáciu“ pre AnyVision zarobila najmenej 5 000 dolárov.

Presný dátum práce nie je uvedený, došlo k nemu však v čase, keď Psaki odišla z Obamovej vlády v roku 2017, a do jej novej úlohy v Bielom dome Bidena.

Psaki začala prevádzkovať komunikačnú firmu s názvom Evergreen Consulting už mesiac po odchode prezidenta Baracka Obamu z funkcie.

Týka sa to obdobia, keď AnyVision čelila kríze vzťahov s verejnosťou kvôli jej údajnej spoluúčasti na zneužívaní palestínskych práv Izraelom.

V roku 2019 izraelské noviny Haaretz uviedli, že technológia rozpoznávania tváre spoločnosti AnyVision bola tajne používaná izraelskou okupačnou armádou „na monitorovanie Palestínčanov na západnom brehu Jordánu na kontrolných bodoch na ceste do Izraela – pričom sa používa sieť kamier hlboko vo vnútri Západného brehu Jordánu.“

Prezident AnyVision, Amir Kain, bol bývalým šéfom bezpečnostného oddelenia izraelského ministerstva obrany a jeden z jeho poradcov Tamir Pardo je podľa Haaretza bývalým šéfom agentúry pre špionáž a atentát na Mossad.

Inými slovami, AnyVision bola údajne neoddeliteľnou súčasťou toho, čo izraelská popredná skupina pre ľudské práva B’Tselem nedávno opísala ako „režim apartheidu“ ustanovený na udržanie „nadradenosti jednej skupiny – Židov – nad druhou – Palestínčanmi“.

Podľa Haaretza spoluzakladateľ firmy Eylon Etshtein bez zjavnej irónie tvrdil, že jeho spoločnosť je „veľmi citlivá“ na rasové a rodové predsudky a predáva iba „demokratickým krajinám s riadnymi vládami“.

Následná správa Olivie Solon pre NBC News uviedla, že AnyVision „riadi projekt tajného vojenského dozoru na celom Západnom brehu Jordánu“. “Palestínčania žijúci na Západnom brehu Jordánu nemajú izraelské občianstvo alebo volebné právo, ale podliehajú obmedzeniam pohybu a dozoru izraelskej vlády,” poznamenala NBC.

Solonova správa zamerala pozornosť na to, ako americký technologický gigant Microsoft investoval do AnyVision 74 miliónov dolárov. To podnietilo kampaň #DropAnyVision zameranú na aktivistov za ľudské práva a solidaritu Palestíny, ktorí vyzvali spoločnosť Microsoft, aby sa zbavila špionážnej firmy. Kampaň – vedená Židovským hlasom za mier – bola úspešná.

Spoločnosť Microsoft pred rokom oznámila, že sa vzdáva účasti na spoločnosti AnyVision po tom, čo zadala vyšetrovanie vedené bývalým americkým generálnym prokurátorom Ericom Holderom.

Microsoft uviedol, že Holderovo vyšetrovanie nemôže potvrdiť obvinenia z tajnej účasti AnyVision na sledovaní Palestínčanov.

Spoločnosť Microsoft však uviedla, že sa tak či tak vzdáva, pretože držba menšinového podielu vo firme predávajúcej „citlivé technológie“ vrátane rozpoznávania tváre by neumožňovala „úroveň dohľadu alebo kontroly, ktorú Microsoft vykonáva nad používaním svojej vlastnej technológie“.

Vezuel

Dôkaz si môžete pozrieť tu:

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

0 0 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Most Voted
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
Jana
Jana
29. marca 2021 15:17

Bože… Tam sú všetci tak poprepajani navzájom…. 🤮🤮🤮

Frank
Frank
29. marca 2021 9:03

Psaki začala prevádzkovať komunikačnú firmu s názvom Evergreen Consulting už mesiac po odchode prezidenta Baracka Obamu z funkcie. Všimli ste si v článku,že firma Psaki má meno ako loď v prieplave a kamion skrížený cez diaľnicu v Číne?

2
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x