Povodeň pri kolapse priehrady Tri rokliny ohrozuje čínskych bitcoinových investorov

Tento týždeň sa nadšenci kryptomeny stále zameriavajú na silné záplavy v Číne počas monzúnového obdobia 2020. Záplavy už vytlačili milióny čínskych občanov a skeptici sú znepokojení z veľkého počtu bitcoinových baníkov nachádzajúcich sa v provincii S’-čchuan.

Vnútrozemská provincia na juhozápade Číny S’-čchuan sa nachádza proti prúdu od priehrady Tri rokliny. Počas posledných dvoch mesiacov pustošil región monzúnové obdobie 2020.

Správy poznamenávajú, že do konca júna povodne z obdobia dažďov vytlačili 744 000 čínskych obyvateľov pochádzajúcich z 26 provincií. Posledné správy poukazujú na to, že povodne zasiahlo 54 miliónov obyvateľov Číny a dodnes sa zrútilo 41 000 domov.

Odhady ukazujú, že zhruba 50% svetových bitcoinových baníkov sa nachádza v Číne a hlboká koncentrácia baníkov sa nachádza v provincii S’-čchuan. Vlani spoločnosť Coinshares uviedla, že koncentrácia v Číne bola okolo 64%.

Odborníci a niekoľko ďalších štúdií však nesúhlasia s teóriami kolapsu. Niektorí špekulanti uviedli, že priehrada Tri rokliny „je veľmi nepravdepodobná záležitosť“.

Ďalším problémom je skutočnosť, že čínska vláda považuje priehradu Tri rokliny za „bezletovú zónu“ od začiatku záplav. Mandát sa presadil okamžite po začatí diskusií o štrukturálnych otázkach na sociálnych sieťach.

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 1 hlasovať
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x