Čo Wikileakes odhalili?

VEĽKÉ: Wikileaks odhalili, že Saudská Arábia a Katar dávajú peniaze Clintonovi aj ISIS

 Prvé dva e-maily uvedené nižšie ukazujú, že tím Podesta / Clinton úplne pochopil, že Katar a Saudská Arábia financujú ISIS a medzinárodný terorizmus.  Tieto e-mailové výmeny v tomto príspevku sa uskutočnili okamžite po uverejnení článku Wall Street Journal / Grimaldi

 „Dary zahraničnej vlády pre vzostup Clintonovej nadácie“

 James V. Grimaldi a Rebecca Ballhaus

https://wikileaks.org/podesta-emails/emailid/3774

 Výňatok:

 Celé toto úsilie by sa malo uskutočňovať s minimálnym profilom, aby sa zabránilo masívnym tradičným vojenským operáciám, ktoré sú v najlepšom prípade dočasným riešením.  Zatiaľ čo sa táto vojenská / para-vojenská operácia posúva vpred, musíme použiť naše diplomatické a tradičnejšie spravodajské prostriedky na vytvorenie tlaku na vlády Kataru a Saudskej Arábie, ktoré poskytujú tajnú finančnú a logistickú podporu ISIL a ďalším radikálnym sunnitským skupinám  v regióne.

https://wikileaks.org/podesta-emails/emailid/11351

 Výňatok:

 Jednou z oblastí, v ktorej by tieto krajiny mali podniknúť ďalšie kroky, sú kroky proti súkromnému financovaniu, ktoré smeruje z niektorých krajín Perzského zálivu k teroristickým skupinám, ako je ISIS – a USA by mali zvýšiť úsilie ministerstva financií a spravodlivosti o zníženie finančných väzieb medzi Perzským zálivom a  extrémistické skupiny ako ISIS.

 3. e-mail: Bill Clinton venovaný darom 1 milión dolárov z Kataru….

https://wikileaks.org/podesta-emails/emailid/8396

 Výňatok:

 Katar, Brazília, Peru, Malawi, Rwanda

 Od: adesai@clintonfoundation.org Komu: blindsey@clintonfoundation.org, lgraham@clintonfoundation.org, doug@presidentclinton.com, justin@presidentclinton.com Dátum: 2012-04-16 18:56 Predmet: Katar, Brazília, Peru,  Malawi, Rwanda

 Minulý štvrtok 12. apríla som sa individuálne stretol s veľvyslancami z Kataru, Brazílie, Peru, Malawi a Rwandy vo Washingtone, DC.  Ďalej uvádzame zhrnutie kľúčových bodov z každého stretnutia a na každý bod nadväzujeme.  Uvítam vašu spätnú väzbu.  S pozdravom Ami QATAR – bol by rád, keby sa WJC stretla „na päť minút“ v NYC a predstavila šek vo výške 1 milióna dolárov, ktorý Katar sľúbil k narodeninám WJC v roku 2011. – Katar by privítal naše návrhy na investície na Haiti – najmä do vzdelávania a zdravia.  Vyčlenili väčšinu zo svojich 20 miliónov dolárov, ale s radosťou zvažujú projekty, ktoré navrhujeme.  Zbieram príspevky od tímu CF Haiti.

https://twitter.com/mrwalsh8/status/786577002601943040/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw

 4. výňatok z e-mailu: Pokus o uhasenie „požiarov štetca“ … ..

https://wikileaks.org/podesta-emails/emailid/38805

 Najjavnejšie výňatky:

 Predmet: RE: WSJ |  Dary zahraničnej vlády Nechám všetky obranné veci na tých, ktorí majú a poznajú údaje potrebné na presadenie.  Existuje však oveľa väčšia strategická otázka, ktorú musíme vyriešiť a zabrániť tomu, aby sa táto nešírila ďalej ako dnes a pravdepodobne zajtra.  A takto rýchlo sa zastaví zakladanie.  Aj keď to okamžite neoznámime, možno budeme chcieť okamžite prestať.  Je zrejmé, že robiť to v kontexte celkovej stratégie, ktorej sa môžeme držať, je lepšie ako riešiť požiare štetcov.

 Katar bol pre CGI

 Jediné vlády, ktoré poskytli dotácie, boli: Saudská Arábia, Omán a Spojené arabské emiráty

 18. februára 2015, o 8:56, Margolis, Jim <Jim.Margolis@gmmb.com <mailto: Jim.Margolis@gmmb.com napísal: Nick, takže prakticky všetky tieto dary boli určené na dotáciu a neboli  pre konkrétne projekty, správne?

 Bolo by pekné urobiť si obraz o tom, ako sa tieto peniaze používajú – dokonca aj anekdoticky.

 Viac informácií o ich diskusiách a povedomí o problematických daroch Clintonovej nadácie zo štátov, ktoré podporujú terorizmus alebo majú pochybné záznamy o podpore teroristických aktivít:

https://wikileaks.org/podesta-emails/emailid/37712

w

Spread the love

You may also like...

5 1 hlasovať
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Most Voted
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
Marianna DK
14. apríla 2021 15:45

Super,dalším mojim zdrojom faktov budete vy,vďaka za vašu prácu pri otváraní očí ľuďom

1
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x