7 úrovní duchovného prebudenia

Duchovný „proces prebudenia“ je zložitý, viacvrstvový a pre každého iný. V skutočnosti ho nemožno rozdeliť do úhľadných kategórií. Napriek tomu je užitočné mať nejaký druh „mapy“, pomocou ktorej môžete zistiť, kde sa práve nachádzate. Nasledujúce fázy sú všeobecné. Definujete celkový tok duchovného prebudenia:

Fáza 1 – nešťastie, skľúčenosť a strata citu

V tejto fáze prežívate „temnú noc duše“. Toto je čas zmätku, rozchodu, odcudzenia, depresie a veľkej nespokojnosti so životom. Hľadáte niečo, ale neviete presne čo. Vo vás sa rysuje veľká prázdnota. Toto štádium nastáva buď spontánne, alebo v dôsledku životnej krízy (napr. Rozchod, rozvod, smrť, trauma, choroba, zásadné životné zmeny).

Fáza 2 – zmena perspektívy

Realitu začnete vnímať úplne inak. V tejto fáze začnete vidieť cez lži a bludy, ktoré spoločnosť šíri. Cítite sa nespokojní so životom, trápi vás viditeľné utrpenie a ste beznádejní zo zla sveta. Už nevidíte život tak, ako predtým v predchádzajúcom stave samoľúbostnej nevedomosti.

Úroveň 3 – Hľadajte odpovede a význam

Všetko to musí dávať zmysel, však? V tejto fáze kladiete všetky hlboké otázky. Hľadáte svoj životný účel, váš duchovný osud a zmysel života. Začnete sa skúšať v rôznych metafyzických, svojpomocných a ezoterických oblastiach pri hľadaní odpovedí a pravdy. Zameriavate sa na začatie duchovného hľadania.

Úroveň 4 – Nájdite odpovede a zažite prielom

Po dlhom hľadaní nájdete niektorých učiteľov, praktiky alebo systémy viery, ktoré zmiernia vaše existenčné utrpenie. (Varovanie: V tejto fáze môže byť veľa duchovných obchvatov.) Pocítite pocit expanzie, staré vzorce sa rozpúšťajú a vaše skutočné ja (duša) sa začína objavovať. Môžete mať niekoľko mystických zážitkov alebo krátkych okamihov osvietenia, ktoré vám umožnia nahliadnuť do konečnej podstaty reality. Toto je čas radosti, nádeje, spojenia a úcty.

5. etapa – “vytriezvenie” a pocit, byť opäť stratený

Život je o pohybe. V duchovnom prebudení sú vždy vzostupy a pády. V tejto fáze sa nudíte a ste už unuvení z duchovných učiteľov alebo praktík. Môžete byť neskokojní z faux duchovného BS tam vonku a túžiť po niečom hlbšom. Možno ste dokonca mali dlhšie obdobia “spojenie s božským”, aby ste sa opäť od toho oddelili (to je normálne). Je pochopiteľné, že sa budete týmto zážitkom cítiť znepokojení a hlboko rozrušení. Aj keď ste možno mali veľa duševných, emocionálnych / duchovných prielomov, môže to pôsobiť povrchne. Túžite po autenticite a hlbokej duchovnosti, ktorá preniká vašim životom a transformuje každú vašu časť. Nešťastie a stagnácia, ktoré cítite, vás bude motivovať hľadať viac.

6. úroveň – hlbšia vnútorná práca

V tejto fáze už nemáte záujem zaoberať sa filozofiami duchovného wellness alebo povrchovými praktikami. Pretrvávajúca bolesť, ktorú v sebe cítite, vás motivuje k hlbokej vnútornej práci. Môžete sa stať serióznym študentom meditácie, všímavosti, rituálu, vnútornej detskej práce, tieňovej práce, práce s telom alebo rôznych iných transpersonálnych filozofií.

Úroveň 7 – integrácia, expanzia, radosť

Integrácia znamená uplatnenie duchovných lekcií, ktoré ste sa naučili zo svojej vnútornej práce, vo svojom každodennom živote. K integrácii dochádza prirodzene a vedome ako zvyk v hlbokej duchovnej praxi. V tejto fáze zažijete tie najhlbšie a trvalé zmeny hlboko vo vašom vnútri. Mnoho ľudí prežíva vo fáze integrácie dlhšie mystické zážitky a obdobia jednoty s božstvom. Pamätajte, že osvietenie alebo úplná sebarealizácia nikdy nie sú zaručené: môžeme sa o to usilovať, ale v konečnom dôsledku je to dar života. Napriek tomu vzniká a v tejto fáze je cítiť hlboký pokoj, láska a radosť. Môžete sa cítiť pripravení byť duchovným mentorom alebo vzorom vo svojej komunite a zdieľať svoje postrehy s ostatnými. Život bude menej o vás a viac o nás. Vaša perspektíva sa rozšíri a začnete vidieť veci ako „veľké a celé“. Cítite sa predovšetkým prepojený, v pokoji sám so sebou a hlboko spojený so životom.

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 1 hlasovať
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Most Voted
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
Zuzana
13. apríla 2021 7:02

Ja som zatiaľ na 6 úrovni a cítim, že je mi už divné ako ľudia okolo mňa nevidia tu manipuláciu…

jana
jana
12. apríla 2021 20:22

dnes som dala 7 komentárov pod dnešné príspevky – a ani jeden sa tu nezobrazil …. divné … asi som dnes v inej dimenzii … môže byť …. možno ani tento príspevok “neprejde” ….
a presne to sa aj stalo – neprešiel … skúšam opakovane …..

jana
jana
12. apríla 2021 20:19

dnes som dala 7 komentárov pod dnešné príspevky – a ani jeden sa tu nezobrazil …. divné … asi som dnes v inej dimenzii … môže byť …. možno ani tento príspevok “neprejde” ….

jana
jana
12. apríla 2021 14:23

cítim sa na začiatku 7. úrovne …. no je to fuška …. hlavne keď všade okolo samý “covid, spiace ovce, očkovanie, rúšky….) … mám chuť utiecť do jaskyne a nevyliezť, kým to neskončí …..

4
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x