Európsky súd pre ľudské práva pre koho pracuje?

Podľa správ Európskeho centra pre právo a spravodlivosť,

mimovládne organizácie ovládané Billom Gatesom a Georgeom Sorosom zjavne ovplyvnili sudcov Európskeho súdu pre ľudské práva.

Pred pár dňami ESĽP rozhodol, že povinné očkovanie nebude v rozpore s ľudskými právami a môže byť potrebné pre demokratické spoločnosti.

ESĽP = Európsky súd pre ľudské práva

👇👇

Správa ECLJ (Európske stredisko pre právo a spravodlivosť):

Keď sme sa bližšie pozreli na pozadie sudcov Európskeho súdu pre ľudské práva, nikdy sme si nepredstavovali znepokojujúce objavy, ktoré teraz máme.

Po šiestich mesiacoch vyšetrovania vydávame dôležitú SPRÁVU (tu uvedené prílohy), ktorá načrtuje rozsah vzťahu medzi mimovládnymi organizáciami a sudcami ESĽP a vyplývajúce problémy a konflikty záujmov.

Identifikovali sme sedem mimovládnych organizácií, ktoré fungujú na súde a medzi bývalými zamestnancami sú sudcovia. Najmenej 22 z 100 sudcov, ktorí vo funkcii od roku 2009, sú bývalí zamestnanci alebo lídri týchto 7 mimovládok.

Medzi nimi je sieť otvorenej spoločnosti

predstavuje počet sudcov, ktorí sú s tým spojené (12) a skutočnosť, že skutočne financuje šesť ďalších organizácií uvedených v tejto správe.

Silná prítomnosť otvorenej spoločnosti a jej pridružených spoločností je v mnohých ohľadoch problematická. Ešte vážnejší je však fakt, že sa zistilo, že 18 z 22 sudcov slúžilo v prípadoch, ktoré začali alebo podporili organizácie, s ktorými sa predtým spojili.

Za posledných 10 rokov sme identifikovali 88 problematických prípadov. Len v 12 prípadoch sa sudcovia zdržali zasadnutia kvôli ich prepojeniu s mimovládnou organizáciou.

A toto je nízky rating, ktorý nezohľadňuje ani úzke finančné väzby medzi mimovládnymi organizáciami. Neidentifikovali sme napríklad všetky prípady týkajúce sa iných mimovládnych organizácií financovaných Nadáciou otvorenej spoločnosti, ani sme nezistili všetky prípady, v ktorých rozhodoval sudca z OSF financovanej mimovládnej organizácie v prípadoch, v ktorých nadácia bol herecký výkon.

Táto situácia je vážna a spochybňuje nezávislosť súdu a nestrannosť sudcov. Tieto konflikty musia byť okamžite odstránené.

Naša správa predstavuje návrhy na tento účel. Najmä treba dbať na výber kandidátov na justičný post tým, že sa vyhneme vymenovaniu aktivistov. Správa tiež navrhuje zabezpečiť transparentnosť záujmov a vzťahov medzi žiadateľmi, sudcami a mimovládnymi organizáciami a formalizovať postupy deportácie a diskvalifikácie.

ECLJ (Európske centrum pre právo a spravodlivosť)

uvedomuje si hodnotu systému ľudských práv v Európe a dúfa, že táto správa bude prijatá ako pozitívny príspevok k lepšiemu fungovaniu súdu.

Na základe tejto správy sa ECLJ rozhodol formálne odovzdať túto záležitosť Parlamentnému zhromaždeniu Rady Európy v súlade s článkom 67 jej rokovacieho poriadku, ktorým sa stanovuje účinný postup petičného postupu. Pozývame vás zapojiť sa do našej petície.

Toto zhromaždenie je zodpovedné za výber sudcov, má orgánu vyšetrovania a môže dať odporúčania zástupcom 47 zmluvných štátov Európskeho dohovoru o ľudských právach, ktorým sme sa venovali aj tejto správe.

Potrebujeme vašu podporu na ochranu nezávislosti Európskeho súdu a nestrannosti jeho sudcov.

Zdroj: https://eclj.org/geopolitics/echr/conflits-d-interets-entre-juges-et-ong

Prečítajte si celú NOVINKU: ′′ Mimovládky a sudcovia EULP 2009-2019 “. Prílohy sú dostupné tu.

https://eclj.org/documents?lng=en

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

0 0 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Most Voted
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
Jana
Jana
13. apríla 2021 16:45

Všetko ide od toho satana sorosa🙏😱

1
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x