A čo Achillova päta ?

„Zraniteľná“ achillova päta je metaforou pre priehradu Tri rokliny a rieku Styx podsvetia. Vojna v tomto mýte je metaforou pre vojnu medzi Svetlom a zlom / podsvetím.

V mýtoch sa hovorilo, že Achilles zomrel na ranu na päte, členku, ktorá bola výsledkom šípu – otráveného Parisom. Paris je JFK ml. Metaforicky vystrelí šíp do členka a dokončí podsvetie Cabal.
Návrat po tom, čo sa považoval za mŕtveho, rovnako ako Paris je alegória na grécku mytológiu.

Anke Eissmann

Paris bol dieťaťom Priama a Hecuby. Tesne pred jeho narodením sa jeho matke snívalo, že porodila horiacu pochodeň. Tento sen interpretoval vidiaci Aesacus ako predpovedanie pádu Tróje (Cabal) a vyhlásil, že dieťa bude skazou jeho vlasti. V deň narodenia Parisa Aesacus ďalej oznámil, že dieťa, ktoré sa v ten deň narodilo z kráľovského trójskeho koňa, bude musieť byť zabité, aby sa ušetrilo kráľovstvo.

Aj keď sa Paris skutočne narodil pred zotmením, Priam ho ušetril. Hecuba tiež nedokázala zabiť dieťa, a to napriek naliehaniu kňažky Apolónovej, jednej herofilky. Namiesto toho sa Parisov otec presadil u svojho hlavného pastiera Agelausa, aby dieťa odstránil a zabil. Pastier, ktorý nemohol použiť zbraň proti dieťaťu, no nechal ho vystaveného na hore Ida v nádeji, že tam zahynie. Po návrate po deviatich dňoch bol Agelaus ohromený, keď zistil, že dieťa je stále nažive, a priniesol ho domov v batohu, aby ho vzadu choval ako svoje vlastné.

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

0 0 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x