Americká poštová služba realizuje „program Covert Ops“ na sledovanie príspevkov na sociálnych sieťach.

„Právne oddelenie americkej poštovej služby v tichosti prevádzkuje program, ktorý sleduje a zhromažďuje príspevky Američanov na sociálnych sieťach, vrátane príspevkov o plánovaných protestoch,“ zhrnuli Yahoo News.

Predajňa získala dokumenty s podrobnými informáciami o operačnom programe Internet Covert Operations Programme, známom ako iCOP, ktorý nasadzuje analytikov na prieskum sociálnych sietí na „populárne“ príspevky, ktoré potom zdieľajú vládne agentúry. „Podrobnosti o úsilí v oblasti dohľadu, známe ako iCOP alebo Internet Covert Operations Program, neboli doteraz zverejnené,“ dodalo Yahoo News.

social media

„Analytici s poštovou inšpekčnou službou USA (USPIS) iCOP monitorovali významnú aktivitu v súvislosti s plánovanými protestmi, ktoré sa uskutočnia na medzinárodnej a domácej úrovni 20. marca 2021,“ uvádza sa v bulletine vlády zo 16. marca, ktorý je označený ako „citlivý na vymáhanie práva“ a distribuovaný prostredníctvom ministerstva spravodlivosti. Fúzne centrá vnútornej bezpečnosti. „Pre tieto protesty, ktoré sú distribuované online na rôznych platformách sociálnych médií, boli identifikované miesta a časy, ktoré zahŕňajú pravicovo naklonené účty Parler a Telegram,“ dodáva dokument.

V reakcii na udalosť „World Wide Rally za slobodu a demokraciu“ boli nasadení analytici iCOP, ktorí sledovali príslušné príspevky na sociálnych sieťach.

„Používatelia Parleru komentovali svoj úmysel použiť zhromaždenia na páchanie násilia. Obrázok 3 vpravo je snímka obrazovky spoločnosti Parler, ktorá naznačuje, že dvaja používatelia diskutujúci o udalosti sú príležitosťou na „boj“ a „vážne poškodenie“, “uvádza sa v bulletine.

MoM

Spread the love

You may also like...

5 1 hlasovať
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x