Utsuro-bune, legendárny „dutý čln“, ktorý v roku 1803 vyplával na breh Japonska

Utsuro-bune (虚 舟, „dutá loď“, tiež Utsuro-fune a Urobune, bol neznámym predmetom, ktorý sa údajne vymyl na breh v roku 1803 v provincii Hitachi na východnom pobreží Japonska. Pri definovaní Utsuro-bune znamená časť s bune „loď“, zatiaľ čo Utsuro znamená prázdny alebo dutý. Popisy udalosti sa nachádzajú v troch textoch: Toen shōsetsu (1825), Hyōryū kishū (1835) a Ume-no-chiri (1844).

Utsuro-bune. Manjudó, podivný čln, ktorý vystúpil na breh pod lénom lorda Ogasawaru.
Podľa legendy vystúpila atraktívna mladá žena vo veku 18 – 20 rokov na miestnu pláž z paluby „dutej lode“ 22. februára 1803. Rybári ju priviedli do vnútrozemia, aby ju mohli ďalej vyšetrovať, žena však nebola schopná komunikovať v japončine. Bola veľmi odlišná od všetkých ostatných. Rybári ju a jej plavidlo vrátili späť do mora, odkiaľ odplávalo preč.

Legenda o Utsuro-bune bola opísaná ako prvý prípad zdokumentovaného blízkeho stretnutia tretieho druhu na základe podobností medzi výkresmi plavidla z obdobia Edo a popisom lietajúcich tanierov v 20. storočí. Niektorí ufológovia tvrdia, že Utsuro-bune mohol byť neidentifikovaným ponorkovým objektom (USO). Všímajú si záhadné symboly, ktoré sa údajne nachádzali na objekte a ktoré sa na obrázkoch pravidelne objavujú ako dodatky. Rovnaké písmo sa nachádza aj v jaskyniach. Jaskyne tiež ukazujú veľa kresieb neznámych figúr pozdĺž symbolov. Navrhovatelia teórie UFO ďalej poukazujú na zlovestnú škatuľku, ktorú drží žena, ako aj na jej fyzický vzhľad a neobvyklé šaty ako dôkaz mimozemského stretnutia.

Vezuel

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 1 hlasovať
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x