Šéf tureckej centrálnej banky vylúčil úplný zákaz krypto meny

Šéf tureckej centrálnej banky vylúčil úplný zákaz kryptomien a uviedol, že do dvoch týždňov prichádza široká škála krypto predpisov.

Guvernér Şahap Kavacıoğlu v prejave na štátom riadenom kanáli TRT povedal: „Zákazom kryptomeny nemôžete nič napraviť a my to nemienime robiť.“
Kavacıoğluove komentáre prichádzajú necelý týždeň predtým, ako má začať platiť plánovaný zákaz používania kryptomien na platby. Ohlásenie zákazu, ktoré nastalo v dôsledku prudkého nárastu používania kryptomien v krajine kvôli padajúcej líre, vyvolalo protesty politických oponentov vlády.


Pripomienky prišli aj krátko po zadržaní zamestnancov dvoch kryptomien, ktoré vláda vyšetruje.
Bez uvedenia podrobností o pripravovaných nariadeniach Kavacıoğlu naznačil, že objasnia zákonnú definíciu kryptomien a upravia, ako by ich mali inštitúcie uchovávať. Šéf centrálnej banky uviedol, že predpisy sú potrebné na riešenie „alarmujúceho“ množstva finančných prostriedkov opúšťajúcich krajinu prostredníctvom kryptomen.
Správa o nadchádzajúcom zákaze používania kryptomien na platby vyvolala výpredaj ceny bitcoinu (BTC, + 1,34%), čiastočne v súvislosti s obavami, že by ostatné krajiny mohli nasledovať Turecko.

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

0 0 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x