5. Čakra Krčná (VISUDDHA)ako už názov napovedá, v krku, medzi cervikálnym pletencom (nahmatáte si ho na zadnej strane krku, najvystúpenejší stavec krčnej chrbtice) a krčnou jamkou. Ovplyvňuje krk, hlasivky, štítnu žľazu, ale aj ramená, ruky, zátylok, hrtan, priedušky.
Mantra: zvukovou vibráciou je “HAM”
Farba: svetlomodrá (so striebornou)
Element: Éter
Zmyslová funkcia: Sluch (krk, odtiaľ pochádza to, čo môžeme sluchom zachytiť)
Poloha krčnej čakry leží v strede krku, tesne nad „v“ golierovej kosti a pod hrtanom. Zahŕňa anatomické oblasti štítnej žľazy, čeľuste, krku, úst a jazyka – robí z čakry, ktorá je v súlade s komunikáciou a prejavom seba samého. Naša zmes Podoba pravdy je navrhnutá tak, aby podporovala túto čakru pomocou jej chladu, ovocnej, a osviežujúcej arómy, je vyrobená z esenciálnych olejov Ho Wood, Levandule, Spearmintu a Blue Tansy. ju:
Krčná čakra
Krčná čakra predstavuje vašu schopnosť produkovať jasnú a plynulú komunikáciu so sebou samým a ostatnými. Energia, ktorá voľne prúdi týmto úzkym priechodom v našom systéme čakier, podporuje spojenie mysle a tela, ktoré je životne dôležité pre pochopenie našich vlastných potrieb.


Tyrkysová čakra
Krčná čakra je reprezentovaná tyrkysovou alebo akvamarínovou modrou farbou.
Symbol hrdlovej čakry je tvorený kruhom so šestnástimi okvetnými lístkami a polmesiaca s kruhom vo vnútri. Niekedy sa zobrazuje ako kruh obsahujúci trojuholník smerujúci nadol s iným kruhom vo vnútri.
Čo sa stane, keď máte zablokovanúkrčnú čakru?
Všetci sme sa stretli s ľuďmi, ktorí používajú svoj hlas toxickým spôsobom. Vtieranie, klebetenie, manipulácia a verbálne zneužívanie sú príznakmi blokády hrdlovej čakry. Okrem toho môžu mať nezdravú piatu čakru aj tí, ktorí sa príliš boja hovoriť pravdu a nemajú sebadôveru, keď sa majú verbálne prejaviť.
Ak je táto čakra blokovaná strachom, môže sa hrdelná čakra ľahko zahltiť našou potlačenou schopnosťou vyjadriť našu pravú podstatu. Fyzicky môžu príznaky zahŕňať problémy so sluchom, bolesť krku, zubné problémy, chronické bolesti v krku a škrípanie zubami.
Odblokovanie krčnej čakry:
Pri autentickom vyjadrovaní je potrebná jemná rovnováha. Pravda povedaná spôsobom, ktorý je láskavý a súcitný – nie je vždy ľahké pre druhého prijať náš názor, našu pravdu.
Dôvodom môže byť to, že je oveľa ľahšie povedať, čo si myslíte, že niekto chce počuť, než hovoriť pravdivo. Možno je to preto, že si predstavujete zosmiešňovanie a posúdenie nás za skutočné rozprávanie. Odblokovanie krčnej čakry v každom prípade znamená nájsť v sebe sebadôveru, aby ste mohli verbalizovať svoje osobné pravdy, názory, potreby a túžby. Táto čakra vám umožňuje pripojiť sa k vašej vlastnej schopnosti bez problémov identifikovať a hovoriť svoje potreby.
Použite svoj hlas akýmkoľvek spôsobom, aby vám táto pozitívna energia pretekala cez hrdlovú čakru. Spievajte, čítajte nahlas, hovorte, keď ste na verejnosti, a smejte sa – smejte sa, ako len môžete. Napíšte, čo sa chcete naučiť vyjadrovať voči ostatným, a precvičte to nahlas. Komunikácia však nie je len o používaní vášho hlasu; komunikácia je tiež o počúvaní. Keď hovoria iní, precvičte si aktívne počúvanie – pasívne počúvanie je vnímanie emócii a neverbálneho prejavu.
Podoba pravdy upokojuje, ochladzuje a upokojuje ducha a trénuje pocit sebavedomia, sebadôvery a sily. Táto jedinečná zmes pomáha uvoľňovať energetické preťaženie a vytvára pocit otvorenia a expanzie.
Ak chcete použiť zmes vyššie uvedenú – oleje, môžete ju pridať do osobného inhalátora alebo difuzéra. Ďalším fantastickým spôsobom, ako si užiť výhody tejto zmesi, je nakvapkať dve kvapky na bavlnenú vreckovku a privoniavať si. Ak chcete topicky aplikovať túto úžasnú arómu, zrieďte Podobu pravdy na 1% vo vašom obľúbenom nosnom oleji. Môžete pomazať oblasť vašej krčnej čakry úmyselnou masážou v smere hodinových ručičiek.

Ak viete pravdivo vyjadriť svoje emócie a svoje myšlienky, je to most medzi myšlienkami a pocitmi. Keď máte radosť, z hrdla sa ozýva smiech. Keď ste nahnevaní, ozýva sa krik a nadávky. Snažte sa harmonizovať čakru tak, aby ste vždy mysleli vážne to, čo hovoríte a hovorili, čo je pravdou. Pokiaľ všetko funguje, ako má, dokážete bez obáv a slobodne vyjadriť svoje názory a ľudia ich počúvajú. Viete načúvať aj iným. Vaša komunikácia s okolím odráža to, čo je pravdou “vnútra”. Pokiaľ nepracuje čakra dostatočne, ste zakríknutí, neviete artikulovať svoje myšlienky a pocity, možno sa uzatvárate príliš dovnútra (preto je dobre napr. písať si denník), často sa uchyľujete ku klamstvu, možno aj koktáte. Keď je v nej príliš energie, ste hlasití, kecáte ostošesť, ale vaše slová sú prázdne a nikoho nezajímajú, takže ľudia vravia cez vás. Začnite sa mať skutočne radi, neklamte sami seba, aby ste si vnútornú pravdu “pretvorili”. Nebude to fungovať, a nie len že tomu neuveria ostatní, ale ani vy sami.
Neduhy spojené so zlou funkciou: problémy so štítnou žľazou, angíny, chrapot, koktanie

GWEN – https://t.me/joinchat/8tgpUXXk2c9hMjNk

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

0 0 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x