Austrálsky úradník varuje, že vojnové bubny bijú

The Chinese People's Liberation Army (PLA) soldiers assembling during military training at Pamir Mountains in Kashgar, northwestern China's Xinjiang region.

Jeden z najvyšších austrálskych bezpečnostných úradníkov vyhlásil, že liberálne demokracie sa musia usilovať o vojnu pri hľadaní mieru uprostred globálneho napätia.

Tajomník ministerstva vnútra Mike Pezzullo uviedol, že sa zvyšuje možnosť vojny.

„Dnes, keď slobodné národy opäť počujú bijúce bubny a znepokojene sledujeme militarizáciu problémov, o ktorých sme si až do posledných rokov mysleli, že nebudú katalyzátormi vojny, pokračujme v nepretržitom hľadaní šance na mier a opätovnom posilňovaní… vojnovej kliatby, “uviedol Pezzullo v liste adresovanom zamestnancom v deň Anazaca, ktorý vyjadruje poctu vojne v krajine.

Pezzullo nešpecifikoval katalyzátor jeho varovania, ale nasleduje prudké zhoršenie vzťahov Austrálie s Čínou a nárast regionálneho napätia okolo Taiwanu.

Austrálsky minister obrany Peter Dutton v nedeľu vyhlásil, že konflikt týkajúci sa Číny okolo Taiwanu „by nemal byť ignorovaný“.

Čína tvrdí, že Taiwan je jeho vlastným územím, a nikdy sa nevzdala použitia sily, aby dostala ostrov pod kontrolu Pekingu.

Hovorca čínskeho ministerstva zahraničia Wang Wenbin uviedol, že dúfa, že Austrália si uvedomuje citlivú povahu problému a že by sa mala „vyvarovať vyslaniu nesprávneho signálu silám nezávislosti Taiwanu“.

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

0 0 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x