Bývalý lovec odmien za kriminálnikov v Texase dostal väzenie za vedenie medzinárodného gangu obchodovania s ľuďmi

Tridsaťročný muž bol odsúdený do väzenia za obchodovanie so sexom, sprisahanie za účelom podvodu s vízami a medzinárodné pranie špinavých peňazí, oznámila úradujúca americká právnička Jennifer B. Loweryová.

Luis de Jesus Rodriguez alias Htown Hunter sa priznal 8. júla 2020.

Americký okresný sudca Lynn N. Hughes dnes odsúdil Rodrigueza na celkovo 180 mesiacov vo federálnom väzení za vedenie medzinárodného gangu obchodovania s ľuďmi. Na pojednávaní si súd vypočul vyhlásenie obete a zvážil ďalšie listy obete podrobne popisujúce emocionálne, fyzické a finančné dopady Rodriguezovej schémy obchodovania s ľuďmi. Musí tiež slúžiť 10 rokov po prepustení pod dohľadom a musí sa zaregistrovať ako sexuálny delikvent.

“Tento prípad vysiela silnú správu tým, ktorí majú úžitok z vykorisťovania zraniteľných žien,” uviedol Lowery. „Kriminálnym organizáciám, ktoré sa zaoberajú obchodovaním s ľuďmi, či už medzinárodnými alebo domácimi, spojíme sily s miestnymi, štátnymi a zahraničnými partnermi, aby sme vás našli, uväznili a postavili pred súd.“

V roku 2016 sa Rodriguez a jeho medzinárodná zločinecká sieť zamerali, verbovali a vykorisťovali mladé ženy v Kolumbii a USA falošnými sľubmi o lepšom živote. Rodriguez im nariadil, aby sledovali videá na YouTube, ktoré ho vykresľujú ako lovca odmien, aby ubezpečil ženy, ktoré sú spojené s orgánmi činnými v trestnom konaní a dalo sa im dôverovať.

Po príchode do USA museli ženy pracovať v spoločnosti Michael’s aka Chicas Locas, strip klubu v Houstone, ktorý sa nachádza na diaľnici 6440 Southwest Freeway. Rodriguez a ďalší prinútili obete, aby podpísali zmluvy o dlhovom otroctve s dlhmi od 13 200 do 25 000 dolárov. Museli tiež vykonávať denné platby vo výške približne 250 dolárov.

Počas sprisahania Rodriguez ohrozoval obete a ich rodiny v Kolumbii, neustále ich sledoval, sledoval ich mobilné telefóny a nakoniec ich nútil k obchodným sexuálnym činom.

Rodriguez sa taktiež zapojil do rozsiahlych vízových podvodov s cieľom uľahčiť medzinárodnú prepravu obetí. Vytvoril fiktívne pozadie a povolania, aby zvýšil pravdepodobnosť schválenia žiadostí o víza.

Rodriguez bol a zostane vo väzbe až do prevodu do zariadenia väzenského úradu USA, o ktorom sa rozhodne v blízkej budúcnosti.

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

0 0 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x