Evergreen (ever given) zhrnutie medzinárodného “dobrodružstva”

Zhrnutie udalosti

Vždy zadané: Úrad pre Suezský prieplav zvyšuje tlak na prepravnú spoločnosť – vyžaduje sa obrovská kompenzácia.

 • Egypt požaduje 916 miliónov dolárov za niekoľkotýždňovú blokádu Suezského prieplavu a vysoké náklady na jej záchranu a uviazol kontajnerovú loď vo Veľkom trpkom mori medzi Červeným morom a Stredozemným morom. Japonský majiteľ lode Shoei Kisen Kaisha je naopak ochotný zaplatiť iba 100 miliónov dolárov. Pravdepodobne sa však rýchlo zvýši ekonomický tlak na Shoei. Okrem možných nákladov na financovanie bude spoločnosť pravdepodobne zasiahnutý aj nedostatkom poplatkov za prepravu.
 • POĽSKO: ERGO Hestia sa bude podieľať na kompenzačných platbách súvisiacich s nedávnou blokádou Suezského prieplavu, oznámil poisťovateľ v tlačovej správe. ERGO Hestia vyplatí náhradu škody vo výške viac ako 700 tisíc PLN.
  Na palube kontajnerovej lode Ever Given boli náklady poistené spoločnosťou so sídlom v Sopotoch (mesto v Poľsku). V rámci poistného krytia bude ERGO Hestia pokrývať príslušné náklady na záchranu poisteného predmetu, ktorého hodnota presahuje 200-tisíc USD, t. J. Viac ako 700-tisíc PLN. Celkové náklady na tento incident sa pôvodne odhadujú na asi jednu miliardu dolárov. Poistenie nákladu okrem štandardného poistného krytia kryje aj podiel takzvaného spoločného zlyhania, to znamená náklady na záchranu lode a nákladu. Pretože plavidlo prepravuje poistený tovar cez ERGO Hestia, hradíme náklady na záchranu majetku našich klientov.
 • Členovia posádky Stále uviaznutí uviaznutí v Suezskom prieplave mohli byť na lodi uväznení roky.
  Na lodi dnes zostáva 25 členov posádky nákladnej lode Ever Given, ktorá v marci narazila na plytčinu v egyptskom Suezskom prieplavu. Posádka môže čakať roky, kým opustí loď. Informácie pochádzajú z novín O Globo.
  Podľa BBC posádka žije ďaleko od domova v Egypte kvôli konfliktu za milióny dolárov. Zamotanie zahŕňa loď s panamskou vlajkou, ktorú vlastní japonský holding a ktorú prevádzkuje nemecká spoločnosť. Posádka je zasa z Indie.
 • Suezský prieplav: Dôsledky nehody „Vždy daný“, ktoré pocítia leto
  Dôsledky blokády Suezského prieplavu budú naďalej ovplyvňovať lodnú dopravu na celom svete až do leta. Z dôvodu „niekedy zadaného“ sa pri dodávkach loďou očakávajú meškania 9 až 14 dní. Blokáda Suezského prieplavu bude aj naďalej spôsobovať meškanie a turbulencie v lodnej doprave po celom svete do leta. „Bude to trvať ďalšie tri až štyri mesiace, kým sa to vyjasní,“ povedala pre mníchovský klub Wirtschaftspresse Angela Titzrath, generálna riaditeľka hamburskej prístavnej logistickej skupiny HHLA. Očakáva sa podľa nej meškanie 9 až 14 dní. Niektoré lode by neboli schopné prepraviť celý svoj náklad alebo zastaviť vo všetkých prístavoch.

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 1 hlasovať
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x