Poľný sprievodca démonmi, vílami, padlými anjelmi a inými podvratnými duchmi – Carol K. Mack.

Dávaj si pozor! . . . Ako spoznať a identifikovať démonov a iných podvratných duchov. . . A čo ďalej.

Všade sú démoni, víly a padlí anjeli. Číhajú na križovatke, krčia sa za dverami, skrývajú sa na stromoch, vkĺznu do postelí, čakajú v jaskyni Dávaj si pozor! . . . Ako spoznať a identifikovať démonov a iných podvratných duchov. . . A čo ďalej.

Všade sú démoni, víly a padlí anjeli. Číhajú na križovatke, krčia sa za dverami, skrývajú sa na stromoch, vkĺznu do postelí, čakajú v jaskyniach, vznášajú sa na svadbách a pôrodoch, prezliekajú sa za priateľov, príbuzných – dokonca sa za vás maskujú. Sú mocní; sú protean; sú očarujúce. A pre neinformovaných sú často neviditeľné. Tento ilustrovaný sprievodca – prvý svojho druhu – odhaľuje pozoruhodné permutácie druhov démonov a víly na celom svete. Balíček tradícií o každom démonovi, ktorý podrobne popisuje jeho pôvod, kultúru, ktorá ho obklopuje, a jeho povestné vyvádzanie a činy, je Sprievodca poľnými démonmi, vílami, padlými anjelmi a inými podvratnými duchmi fascinujúcim prieskumom globálnych mytológií. Ideálne pre cestujúcich na stoličkách aj pre neohrozených a ostrieľaných démonov. 


Ochotne aj ja hovorím, Zdravas! neznámym strašným silám, ktoré presahujú ken porozumenia. A príťažlivosť, ktorú pre mňa táto téma mala a ktorá ma núti rozvinúť jej časti pred tebou, je práve preto, že si myslím, že nespočetné množstvo foriem, v ktorých sa táto povera znovu objavila v každej dobe a v každom ľude, naznačuje neuhasiteľnosť údivu v človeku; prezrádza svoje presvedčenie, že za všetkými vašimi vysvetleniami je obrovská a silná a živá Príroda, nevyčerpateľná a vznešená, ktorú nemôžete vysvetliť. Nie je si istý, že je to žiadna kniha, žiaden človek mu nepovedal všetko. Je si istý, že veľký inštinkt, okolitá duša, ktorá do neho prúdi ako do všetkého a je jeho životom, nebola prehľadaná. Je si istý, že intímne vzťahy pretrvávajú medzi jeho charakterom a jeho bohatstvom, medzi ním a svetom: a kým im to nedokáže adekvátne povedať, bude im to rozprávať divoko a rozprávkovo. Demonológia je tieňom teológie.

RALPH WALDO EMERSON,

„ESAZIA O DEMONOLÓGII“, 1875


Anglická verzia:

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

0 0 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x