Požiar v rafinérii Haifa – izrael !!!


Požiar vypukol v zariadeniach rafinérie Bazan Oil v meste Haifa v Izraeli …

Izraelské médiá uviedli, že k incidentu došlo v jednom zo zariadení rafinérie BAZAN v Haife neskoro piatok.

Pohotovostný tím továrne okamžite začal pracovať na uhasení požiaru a na miesto boli privolané záchranné sily, aby získali kontrolu nad plameňmi.

Izraelský anglický denník Jerusalem Post s odvolaním sa na ministerstvo ochrany životného prostredia tvrdil, že požiar v rafinérii BAZAN vypukol v dôsledku „poškodeného potrubia v systéme CCR“, uvádza sa v správe izraelskej televíznej siete Channel 12 došlo k prasknutiu ventilu jednej z inštalačných rúr.

Izraelský denník uviedol, že požiar bol uhasený a závod momentálne prestal dodávať palivo do ropného zariadenia v Haife.

Médiá zatiaľ neposkytli žiadne podrobnosti o rozsahu škôd a počte možných obetí.

Pri bezprecedentnom incidente minulý týždeň Izrael ohlásil výbuch rakety v blízkosti svojho vysoko tajného jadrového zariadenia Dimona. Tel Aviv tvrdil, že raketa pristála na územiach okupovaných Izraelom v dôsledku „potulnej“ sýrskej protilietadlovej paľby.

Analytici však spochybňujú spôsob, akým režim tento incident vysvetlil, a uviedli, že raketa bola pravdepodobne vystrelená na okupované územia odbojovými skupinami v regióne.

Podľa televízie Press TV Tel Aviv pripustil, že jeho takzvaný raketový štít Iron Dome nedokázal zachytiť a zostreliť raketu, čo spôsobilo spustenie sirén náletu a vyvolalo paniku medzi izraelskými osadníkmi.

Vysoko propagovaný Iron Dome, ktorý spoločne vyvinuli americká spoločnosť Raytheon a izraelská firma Rafael, je údajne schopný detekovať, hodnotiť a zachytávať rôzne ciele kratšieho dosahu, ako sú rakety, delostrelectvo a mínomety.

Protiraketový projekt bol pôvodne vyvinutý na boj proti malým raketám, ktoré Hamas a ďalšie palestínske odbojové skupiny vystrelili na okupované územia ako odplatu za zločiny Izraela proti Palestínčanom.

Raketový systém sa ukázal slúžiť ako veľmi neúčinný na tento účel.

AW.

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 1 hlasovať
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x