Americká armáda začína veľké delostrelecké cvičenia v celej Európe

U.S. Army vehicles disembark from a vessel at Albania's main port of Durres, Saturday, May 1, 2021. Florida National Guard's 53rd Infantry Brigade Combat Team were being discharged from the USNS Bob Hope ahead of a two-week training of up to 6,000 U.S. troops in six Albanian military bases, as part of the Defender-Europe 21 large-scale U.S. Army-led exercise. (AP Photo/Hektor Pustina)

Americká armáda tento týždeň odštartuje sériu veľkých delostreleckých cvičení v celej Európe a severnej Afrike.

Vedúci predstavitelia Pentagónu uviedli, že cvičenia s názvom „Požiarny šok“ budú pokračovať v priebehu nasledujúcich šiestich týždňov cvičením v Estónsku, Nemecku, Poľsku, Bulharsku a Maroku. Vojenskí predstavitelia uviedli, že táto iniciatíva preukáže, že USA a ich spojenci sú schopní premietnuť moc do celej Európy.

“Od ťahaného delostrelectva po raketové systémy s dlhým doletom má americká armáda v Európe a Afrike organickú schopnosť rýchlo dodávať presné strely na podporu našich spoločných síl a spojencov NATO kdekoľvek v Európe a Afrike,” uviedol Brig. Gen. Christopher Norrie, veliaci generál 7. armádneho výcvikového velenia. “Tieto cvičenia demonštrujú našu schopnosť riadiť požiare na veľké vzdialenosti na kontinentoch pomocou rôznych sieťových a viacdoménových komunikačných platforiem.”

Požiare na veľké vzdialenosti sú kľúčovou súčasťou bojového plánu armády 21. storočia. Víťazstvo v akýchkoľvek potenciálnych konfliktoch s Ruskom alebo Čínou sa takmer určite bude spoliehať na schopnosť Ameriky zasiahnuť nepriateľské ciele z veľkej diaľky.

Zatiaľ čo sa ruské sily údajne začali sťahovať z ukrajinských hraníc, v oblasti sa stále nachádzajú tisíce vojakov – čo je najviac od roku 2014, keď Moskva anektovala Krym.

Úradníci vlády v Bidene tvrdia, že situácia je naďalej znepokojujúca a že nie je jasné, čo môže ruský prezident Vladimir Putin urobiť v nasledujúcich týždňoch.

“Nemôžem vám povedať, že poznáme zámery Putina,” uviedol americký minister zahraničia Antony Blinken v rozhovore pre televíziu “60 Minutes”, ktorý sa konal v nedeľu večer. “Existuje niekoľko vecí, ktoré by mohol urobiť alebo sa rozhodnúť neurobiť.” To, čo sme videli za posledných pár dní, je zjavne rozhodnutie stiahnuť niektoré z týchto síl a niektoré z nich v skutočnosti začneme sťahovať späť. ““

“Sledujeme to veľmi, veľmi pozorne,” povedal pán Blinken.

MoM

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 1 hlasovať
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x