Svetovú vojnovú bombu v Postupime treba zneškodniť v stredu

Bombu z druhej svetovej vojny s hmotnosťou 250 kilogramov objavenú v centre Postupimi má túto stredu zneškodniť služba zneškodňovania munície v krajine. Správa mesta ohlásila v pondelok. Lietadlová bomba britského pôvodu bola preto objavená na mieste bývalého depa električiek v Heinrich-Mann-Allee. Podľa informácií bude okolo areálu vybudovaný blokujúci kruh okolo 800 metrov. Okolo 3 000 ľudí musí opustiť svoje domovy do 8:00.

V zakázanej oblasti sa nachádza Brandenburský štátny kancelár, ako aj niekoľko ministerstiev a štátnych úradov, federálna polícia, dom opatrovateľských služieb, gymnázium a dve centrá dennej starostlivosti. Podľa správy mesta je počas pobytu pre postihnutých počas výluky k dispozícii telocvičňa. Mesto plánuje zverejniť viac informácií – vrátane mapy zakázaného územia – na svojom webovom sídle najneskôr do utorka. V službe je okolo 300 pomocníkov vrátane úradu pre poriadok, policajtov a hasičov.

Vzdušná bomba je číslom 205 výbušných zariadení druhej svetovej vojny, ktoré sa od roku 1990 nachádzajú v hlavnom meste. Štatisticky sa zaznamenávajú letecké bomby od 100 kilogramov. Len v noci 14. apríla 1945 spojenecké letové formácie zhodili nad Postupim 1 716 ton bômb. V tom čase bolo zabitých takmer 1 600 ľudí.

Nejak vela bômb nachádzaju v jeden týždeň.

Na letovej je označená Postupimská hlavná stanica a zakázaná oblasť. Ak sa nájde bomba, ľudia budú evakuovaní a už tam nebude nikto, však? 🤔😉

Popremýšľajte 😀😉 Kremox

Tu je let z 9. mája 2021 nad Postupimom:
https://globe.adsbexchange.com/?icao=3e1a8a&lat=52.307&lon=13.008&zoom=10.1&showTrace=2021-05-09

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 2 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x