Soroš odkúpil viac ako tretinu Slovenských médií

Soroš odkupil viac ako tretinu Slovenských médii…

Mediálny fond od amerického miliardára Georga Sorosa kúpil viac ako tretinu významných slovenských vydavateľstiev. Pozorovatelia tvrdia, že ním chce ovplyvniť politiku. George Soros a jeho organizácie sú opäť v centre pozornosti. Tentoraz sa jeho investície do ľavicových médií dostávajú na titulné stránky. Investičný fond pre rozvoj médií (MDIF) je pridružený k miliardárovi a podľa výskumu talianskeho vedca investoval fond od svojho založenia v roku 1996 do médií viac ako 250 miliónov dolárov.

Jeho posledná investícia je v strednej a východnej Európe. 

22. apríla fond oznámil, že kúpil 34-percentný podiel vo vydavateľstve „Petit Press“, ktoré vlastní najväčší slovenský spravodajský portál „SME“.

 Maďarské médiá sa domnievajú, že prevzatie médii Sorošom má pomôcť miestnej stredo-ľavicovej koalícii v nadchádzajúcich slovenských voľbách – a preto je potrebné „SME“. 

MDIF v súčasnosti vlastní viac ako tretinu druhého najväčšieho mediálneho impéria na Slovensku, „ktoré je zodpovedné za 35 rôznych platforiem,“ píše Marcell Dengi, výskumník talianskeho think tanku Centro Studi Machiavelli.

 „Petit Press“ má týždenný náklad viac ako 545 000 výtlačkov časopisov v slovenskom a anglickom jazyku. 

Bývalý prezident varuje: 

Soros sa chystá ovplyvniť politiku na Slovensku 

Zmenou vlastníctva sa do vedenia spoločnosti Petit Press dostali noví členovia: Jim Eagan, predtým „BBC“, a Marie Nemcová priamo z MDIF.

MoniM

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 4 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Most Voted
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
Marian
Marian
19. mája 2021 23:57

preco este ta zruda nezdochla?

R R
R R
14. mája 2021 14:08

Šéfovia Sorosa dávno kontrolujú S.me, N, Expres, lebo ich založili. Dôvod je inde – tie médiá sú dlhodobo stratové a už to asi účtovne nevedeli kryť, že odkiaľ berú peniaze. Tódovú vyplácali načierno, čiže strata je omnoho väčšia ako je v účtovníctve. Ja v tom vidím zámer rapídne zväčšiť činnosť v regionálnom alebo nadregionálnom rozsahu.Pri zväčšení činnosti už pokútne čiastkové úspory nezakryjú celú činnosť médií tajných služieb a bolo nutné systémové riešenie, aby nebolo možné na nich poslať NAKA a zlikvidovať ich pre hospodársku kriminalitu. Vstupom fondu sa dajú legálne naliať nové peniaze.

Atága
Atága
14. mája 2021 10:37

A čo ešte mu chýba?VeďUž ovláda aj naše životy.

Palino
Palino
13. mája 2021 5:07

Soros sa nechystá ovplyvňovať politiku na Slovensku. On to už dávno robí. Veď podľa Šimečkových slov jeho priateľ Soros pomohol odstrániť Mečiara, akási madame odnikiaľ, ktorá bola v jeho službách, tej pomohol spraviť prezidentkou, stýkal sa s najvyššími predstaviteľmi okamžite po prevrate 1989 – a Havla riadil už pred ním…

4
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x