Princ Andrew bol odstránený ako patrón takmer 50 organizácií po prevalení škandálu s Epsteinom

Vojvoda z Yorku bol „potichu odstránený“ ako oficiálny patrón niektorých organizáciami, ktoré uviedli, že „už nie je vhodné“ s ním pokračovať vo verejných aktivitách. Hovorca vojvodu z Yorku odmietol správu komentovať. Princ Andrew si od svojho rozhovoru v televízii prime time, kde sa hovorilo o jeho stykoch s neplnoletými dievčatami od Epsteina udržiava nízky profil.

Andrew bol ťažko kritizovaný za svoje priateľstvo s miliardárskym pedofilom Jeffreym Epsteinom, ktorý bol vyvolaný rozhovorom Newsnight pri autonehode, v ktorom nedokázal prejaviť ľútosť alebo súcit so svojimi obeťami.

Prince Andrew English National Ballet

Výsledkom bolo, že bol skutočne „prepustený“ z kráľovských povinností, zatiaľ čo charitatívne organizácie s ním prerušili všetky styky. Podľa denníka The Royal Navy a Royal Marines Children’s Fund: „Cítili sme, že ako detská charita nie je vhodné, aby zostal patrónom“. Kráľovský národný inštitút pre nepočujúcich, golfová nadácia, nadácia pre deti a nadácia Outward Bound Trust, ako aj kriketový klub v Berkshire County, Society for Nautical Research a Whitgift School v Croydone dali tiež ruky od princa preč a prerušili všetky väzby.

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 2 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x