Pacifické velenie SBX – 1, aka radar s “výhodami”

Označenie: SBX
Výtlak: 50 000 ton
Dĺžka: 390 stôp
Šírka: 240 stôp
Výška: 280 stô
Koncept: 32 stôp 9 palcov v pohybe, 98 stôp 5 palcov na stanici
Stabilizácia: +/- 10 stupňov od vodorovnej polohy na stanici
Dosah radaru: viac ako 2 500 míľ

Námorný radar X-Band (SBX-1) na mori je plávajúca samohybná mobilná radarová stanica navrhnutá na prevádzku v silnom vetre a na rozbúrenom mori. Je súčasťou Agentúry pre raketovú obranu Ministerstva obrany USA (MDA) Ballistic Missile Defense System (BMD) a je namontovaný na piatej generácii semi-ponorného vrtného zariadenia s dvojitým trupom CS-50. Radarová hora bola postavená a namontovaná na plavidle na dvore Kiewit v Ingleside v Texase. Má sídliť na ostrove Adak na Aljaške, ale môže sa pohybovať cez oceán a detekovať prichádzajúce balistické rakety.

SBX-1
V januári 2003 vláda Spojených štátov zakúpila semi-ponornú 50 000-tonovú námornú plošinu od Moss Maritime, nórskej spoločnosti špecializovanej na špeciálne pobrežné plavidlá a platformy, na použitie vo vrstvovom systéme protiraketovej obrany (MDA) ( BMDS).

Spoločný program pozemného stredného obrany MDA, zložka BMD, dohliadal na úpravy platformy v lodenici Keppel AMFELS v Brownsville v Texase; montáž a inštalácia najväčšieho rentgenového radaru na svete na platformu v spoločnosti Kiewit Offshore Services v Ingleside v štáte Texas a ďalšie úpravy v námornej lodenici Pearl Harbor v Honolulu na Havaji.

Plavidlo s vlastným pohonom obsahuje okrem radaru v pásme X aj most, obytné miestnosti, pracovné priestory, skladovacie priestory, oblasť na výrobu energie a pristávaciu plochu pre vrtuľník. Obsahuje tiež príkazový, riadiaci a komunikačný systém a dátový terminál komunikačného systému. Platforma udržuje 60 dní zásob a paliva.

V júli 2005 spoločnosť MDA oficiálne pomenovala plavidlo ako „námorný X-Band Radar-1“ alebo „SBX-1“. SBX-1 absolvoval širokú škálu námorných skúšok a cvičení v Mexickom zálive pred začiatkom svojej cesty po Južnej Amerike do domovského prístavu Adak na Aljaške. Mobilita SBX-1 navyše umožňuje jeho pohyb po oceánskych oblastiach na podporu pokročilých testov protiraketovej obrany aj obranných operácií.

Ako bolo uvedené, systém SBX-1 je súčasťou systému pozemnej obrany pred midcourse (GMD) nasadeného MDA. Poloha na mori umožňuje presun plavidla do oblastí, kde je to potrebné na zlepšenie protiraketovej obrany. Pevné radary poskytujú pokrytie veľmi obmedzenej oblasti kvôli zakriveniu Zeme. Primárnou misiou SBX je lokácia nepriateľských hlavíc, po ktorej nasleduje presné sledovanie identifikovaných hlavíc.

SBX-1 sídli na ostrove Adak na Aljaške, ktorý je súčasťou Aleutských ostrovov. Z tohto miesta môže sledovať rakety vypúšťané smerom do USA zo Severnej Kórey aj z Číny. Aj keď je jej domovský prístav na Aljaške, bude mať za úlohu pohybovať sa po Tichom oceáne, aby podporila jej misiu.

Kľúčové fakty / vlastnosti SBX-1:

  • SBX-1 slúži ako najväčší a najsofistikovanejší elektromechanicky riadený radar v pásme X s fázovým poľom na svete. Riadenie elektronicky v rámci jeho oblasti pokrytia a mechanicky v azimute a nadmorskej výške umožňuje radaru sledovať celých 360 stupňov v azimute a asi 90 stupňov v nadmorskej výške od blízkeho horizontu k zenitu. Vďaka tomu môže radar sledovať objekty, ktoré lietajú smerom k plavidlu, nad ním a preč od neho.
  • Približne 45 000 vysielacích / prijímacích modulov v radare spolupracuje na vytvorení radarového lúča, ktorý je schopný vidieť objekt vo veľkosti bejzbalu na vzdialenosť 2 500 míľ. Každý modul pozostáva z konečného vysielacieho stupňa a počiatočného prijímacieho stupňa z každého prvku antény. Radar tiež používa na prenos, príjem a zosilnenie signálov 69 632 viacrezových obvodov.
  • SBX-1, ktorý je schopný vlastnou silou prekonať 9 uzlov, meria 240 stôp široký, 390 stôp dlhý a 280 stôp vysoký od kýlu po vrchol radarovej kupoly (radómu).
  • Samotný tlak vzduchu podporuje radóm, ktorý obklopuje radar. Radom váži 18 000 libier, je vysoký viac ako 103 stôp a meria v priemere 120 stôp. High-tech syntetická tkanina navyše umožňuje radomu odolávať vetrom s rýchlosťou viac ako 130 míľ za hodinu.
  • Posádka SBX-1 zahŕňa približne 86 dôstojníkov, civilistov a zamestnancov dodávateľov, ktorí vykonávajú jej misiu.
  • Okrem inherentnej stability plavidla samotný radar poskytuje elektronickú stabilizáciu radarového lúča s cieľom pokračovať v operáciách misie, keď plavidlo reaguje na meniace sa podmienky na mori.
  • Kapacita lodnej nafty SBX-1 je 1,8 milióna galónov.
  • Ako hlavný snímač stredného toku pre BMDS sú hlavnými funkciami radaru hľadanie v pamäti, presné sledovanie, diskriminácia objektov a poskytovanie vyhodnotenia zabitia strely. Dátový terminál komunikačného systému palubného zachytávača komunikuje pokyny z riadenia požiaru GMD

Vezuel

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

0 0 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Most Voted
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
Raamil
Raamil
20. mája 2021 21:32

Asi mnohých hneď napadlo, že sa to vzhľadom a funkciou podobá zariadeniu na cestovanie z filmu Kontakt (1997) – https://www.csfd.cz/film/10132-kontakt/prehled/

1
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x