Budúcnosť sa skladá z jednotlivých krokov

Jaromir Schmidt:

Existuje takřka nekonečno témat, o kterých spolu můžeme mluvit, ale není možné říct vše najednou. Vše má svůj čas. Když mluvíme o živlech, jen málo lidí si uvědomuje, že živel ohně je mimo jiné světlo. Něco, co nás provází po celý den. Proto když jej zkoncentrujeme do jednoho budu, uvolní sílu ohně. Když máme v těle vyrovnané živly, poznáme to podle světla v očích. Dokonce to i říkáme, že někdo má světlo v očích, jsou zářivé a dobře se do nich dívá. Naopak, člověk který něčím trpí, má oči zastřené, jako kdyby se pohyboval v jiném světě. Připomíná nám zombie. 

V současném světě, se neustále opakuje, že máme žít v přítomnosti, jenže si neuvědomujeme, že to není přítomnost vnější, ale vnitřní, protože ta vnější, představuje za všech okolností minulost. Vnímáme jen to, co už bylo stvořeno. Být ve své přítomnosti, neznamená, že nebudu používat paměť, protože i ta existuje tady a teď. Znamená to, že si uvědomuji sám sebe. Co v určitý okamžik dělám, nad čím přemýšlím a proč? Je to cosi, jako uvědomění si uvědomovaného. Trošku složitý tvar myšlenky, ale přesný. My si totiž po většinu dne neuvědomujeme, o čem přemýšlíme a proč? Neprovádíme volbu toho kým jsem, ale necháváme se ovlivnit okolnostmi. Proto nás ani nenapadne, že se pro něco mohu rozhodnout.

V životě se nám to vrací, protože nás okolnosti dostihnou a natlačí někam, kde vůbec nechceme být. Pak řešíme složitou životní situaci, která má opět řešení v tom, že si uvědomuji sám sebe. Z čeho mám strach, z čeho obviňuji sebe nebo ostatní, a také, kde jsou mé silné stránky a jak jich využívám. Jestli jsem se náhodou nenechal okolnostmi zatlačit do nemohoucí loutky, která čeká na spásu. Asi tak, jako si to vždy přála církev. Ostatně proto v sobě toto prokletí minulosti neseme. Nechali jsme si ho vnutit a teď se s ním budeme muset vypořádat.

Ano, existuje budoucnost, ale cesta k ní se skládá z jednotlivých kroků, kdy každý představuje procitnutí. Člověk nevstoupil do temnoty, ale pro své pohodlí a lenost, pouze zavíral oči tak dlouho, až je přestal otevírat, a je jasné, že otevřít je znovu, bude bolet, protože nám to ukáže všechny naše nedostatky. Je jich mnoho a jsou to ústupky, které jsme dělali v zájmu svého blaha, jenže místo něj, se k moci dostala chamraď. To s čím bojujeme, však nejsou oni, protože až je nebude uctívat a chtít, zmizí. Bojujeme sami se sebou. V tom je ten trik a Stvořitel to stále opakuje. Váš nepřítel není tam venku, dívá se vašima očima. Záleží na tom, jak vidí svět, ve kterém žije.

Ano můžeme si povídat dlouho na mnoho témat, ale nebudou vždy příjemná, protože společnost se uzdraví tehdy, pokud se uzdraví lidé.

Yentl

Zdroj: https://www.facebook.com/100009637597163/posts/1525281124469793/?sfnsn=scwspmo

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 1 hlasovať
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Most Voted
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
Raamil
Raamil
22. mája 2021 15:29

Jj. ale si to málo z tých internetových pisálkov uvedomuje, že tých témat” je mnoho.

Preto je potrebné ísť k pravému majstrovi, ktorý učí každého žiaka zvlášť podľa potreby jeho duše.

1
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x