Apple je na príkaz Číny zapojený do rozsiahleho dohľadu a cenzúry

New York Times odhalil, že Apple je na príkaz Číny zapojený do rozsiahleho dohľadu a cenzúry. Je to smutné, ale nie prekvapujúce: veľké technologické spoločnosti si často vyberajú zisky pred slobodami.

Apple veľmi efektívne sleduje svoj obchodný model, ktorý je založený na predaji predraženého a zastaraného hardvéru zákazníkom uzamknutým v ich ekosystéme.

Apple's iPhone 7 PNG Transparent Images | PNG All

Zakaždým, keď musím na testovanie našej aplikácie pre iOS použiť iPhone, mám pocit, že som uvrhnutý späť do stredoveku. 60Hz displeje iPhone nemôžu konkurovať 120Hz displejom moderných telefónov s Androidom, ktoré podporujú oveľa plynulejšie animácie.

Najhoršou časťou technológie spoločnosti Apple však nie sú zložitejšie zariadenia alebo zastaraný hardvér. Vlastníctvo iPhone z vás robí digitálneho otroka spoločnosti Apple – používať môžete iba aplikácie, ktoré vám spoločnosť Apple umožňuje inštalovať prostredníctvom ich App Store, a natívne zálohovať údaje môžete iba pomocou iCloudu od spoločnosti Apple.

Niet divu, že totalitný prístup spoločnosti Apple tak oceňuje Komunistická strana Číny, ktorá má vďaka spoločnosti Apple úplnú kontrolu nad aplikáciami a údajmi všetkých svojich občanov spoliehajúcich sa na telefóny iPhone.

Apple iPhone SE Deal: Now Just $300 From Best Buy ...
Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 1 hlasovať
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x