O. T. O. U. S. CAMP, OASIS AND LODGE MASTER’S HANDBOOK

Ordo Templi Orientis ( OTO ) (ďalej len „Rád chrámu východu“ alebo „Rád orientálnych templárov“) je okultná iniciačná organizácia založená na začiatku 20. storočia. Počiatky OTO možno hľadať u nemecky hovoriacich okultistov Carla Kellnera , Heinricha Kleina, Franza Hartmanna a Theodora Reussa . Anglický autor a okultista Aleister Crowley je najznámejším a najvplyvnejším členom rádu.

Lamen of Ordo Templi Orientis.

Po Crowleyho smrti v roku 1947 si štyri hlavné vetvy OTO vyžiadali výlučný pôvod z pôvodnej organizácie a nadradenosť nad ostatnými. Najdôležitejším a viditeľným z nich je kalifát OTO, ktorý začlenil Crowleyho študent Grady McMurtry v roku 1979 [1].

Pôvodne bolo zamýšľané, aby sa po vzore a spojená s európskym slobodomurárstvo , [2] , ako slobodomurársky templárskych organizácií, ale pod vedením Aleister Crowley, OTO bola reorganizovaná okolo Crowleyho Thelema ako jeho ústrednej náboženský princíp. Jednou z hlavných čŕt a základných učení organizácie je jej praktizovanie sexuálnej mágie . [1]

Podobne ako v mnohých tajných spoločnostiach , aj členstvo v OTO je založené na iniciačnom systéme so sériou ceremoniálov, ktoré využívajú rituálnu drámu.

Podľa Crowleyho by členovia OTO mali len zriedka prichádzať do vzájomného kontaktu. „Ani po pridružení by ste sa s nikým nestretli, pokiaľ by nebolo nevyhnutné, aby ste s nimi spolupracovali. Obávam sa, že vám stále napadla myšlienka, že Veľké dielo je čajová párty. Kontakt s ostatnými študentmi znamená iba to, že vy kritizujte ich klobúky a potom ich morálku; a nebudem to povzbudzovať. Tvoja práca nie je nikoho iného; a neorientované klepanie je najhorší jedovatý prvok v humánnej spoločnosti. “ [Kúzlo bez sĺz]

Súčasťou OTO je Ecclesia Gnostica Catholicica (EGC) alebo gnostická katolícka cirkev. Jej ústredným obradom, ktorý je verejný, je Liber XV, Gnostická omša .

Anglická verzia:

Slovenská verzia ( hrubý strojový preklad ):

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

0 0 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x