Synchronicita a znamenia.

Čo je to Synchronicita

Synchronicita je termín, ktorý sa začal populárne používať u švajčiarskeho psychoterapeuta Carla Junga.

Zažil „zmysluplné náhody“, keď dva alebo viac náhodne sa vyskytujúcich znakov boli tiež spojené významom (nie príčinou) v jeho živote aj počas stretnutí s klientmi.

Príklad synchronicity

Človek môže snívať o symbole, ako je srdce ♥, a potom na druhý deň dostane od svojej prvej lásky poštou kartičku s rovnakým srdcom. Náhodou je vzhľad ♥ vo sne a potom znova na karte.

synchronicita

Význam je odvodený od pocitov, myšlienok a akcií, ktoré inšpirujú. Symbol môže byť znakom alebo pripomienkou zdieľaného srdcového spojenia. Ak sa ten človek rozhodne zavolať a spojiť sa so svojou prvou láskou, je to synchronicita!

Synchronicita je, keď náhoda posunie pohyb vášho života.

Náhoda v akcii je synchronicita.

Synchronicita

Synchronicita ako zmysluplné znaky

Synchronicitaponúka príležitosť otestovať naše voľby a zistiť, či sú pre nás dobré. Synchronicita je nakoniec taká, keď viac znamení zameriava našu pozornosť na cestu.

Synchronicita nám pomáha vedieť, či sme na dobrej ceste (alebo nie).

znamenia

Predstavte si, že ste na ceste v lese. Spravidla si prečítate znamenia, na ktoré narazíte. Ak uvidíte značku s nápisom „Nebezpečenstvo! Živé krokodíly! Choďte do toho na svoje vlastné riziko! “, Môžete zvážiť otočenie (aj keď je o mne známe, že stále kráčam ďalej).

Ak budete pokračovať touto cestou, môžu sa zvýšiť vaše zmysly a dokonca môžete naraziť na krokodíla. Alebo sa môžete vyhnúť nebezpečenstvu kvôli svojmu zvýšenému stavu. Jedná sa o to, že ste boli varovaní a je len na vás, či a ako (s vedomím) pokračovať v ceste alebo zmeniť smer.

Po znameniach

Znamenia, ktoré sa v živote prejavia, nás môžu viesť rôznymi cestami. Znamením môže byť človek, ktorý sa podobá na človeka z našej minulosti, zviera, ktoré sa nám ukazuje počas prechádzky, alebo citát, ktorý za deň začujete znova a znova. Synchronicita je, keď máme viac ako jedno znamenie s rovnakým významom.

Ak počúvame, dávajme pozor a nasleduj znamenie, ku ktorému nás môže viesť viac. Ak nebudeme venovať pozornosť, potom by sme sa mohli nechať rozptýliť na iné cesty a ísť po ceste, ktorá nám nemusí slúžiť. Cesta spojená so synchronicitou má zvyčajne vyšší potenciál slúžiť celému nášmu telu, srdcu a mysli.

Podpísať

Nasledovať znamenia znamená počúvať hlbšie poznanie a pocit, ktorý k tomu patrí. Môže to byť výrazný pocit plynutia života s ľahkosťou a prijatím. Alebo to môže byť pocit, že sa teraz musíte zobudiť a vrátiť sa do starých koľají! Keď nedostávam žiadne známky … dobre, mám skôr pocit, že nežijem svoj život naplno.

Rôzne znamenia nám časom povedia rôzne veci.

Nezaseknite sa iba pri jednom znamení alebo synchronicite. Môžem vidieť srdce tvar v oblakoch, ako idem a potom stretol s osobou, v parku, ktorý som mal silné spojenie s. Vďaka tejto synchronicite sa učím dôverovať tomuto srdcu v oblakoch ako potvrdenie silných spojení. Môžu sa však vyskytnúť ďalšie znaky, ktoré tiež poukazujú na silné spojenia.

Choďte ďalej ako za cieľ
Objavte svoj osud!

Veda a synchronicita

Carl Jung definoval synchronicitu ako „zmysluplnú náhodu“. Mnoho vedcov považuje synchronicitu za apoféinu alebo za skúsenosť s videním falošných vzorov v náhodných alebo nezmyselných údajoch.

Ujasnime si, že existuje synchronicita aj apofénia.

  • Pascou synchronicity je vytváranie spojení, ktoré sú zavádzajúce.
  • Pascou apofénie je odmietnutie prijať platné spojenia, ktoré vedú k dôležitým poznatkom a zlepšeným životným možnostiam.

Ako spoznáme rozdiel medzi synchronicitou a falošnými spojeniami?

Žite zážitky a trénujte!

Otvorená a uvoľnená myseľ je pre synchronicitu rozhodujúca. Je ľahké vtlačiť značky do spojení, ktoré nie sú relevantné. Vidíme pred sebou veľa potenciálov a možných ciest, napriek tomu kráčame naraz iba jednou fyzickou cestou. Rozhodovanie o tom, ktoré znaky sú relevantné, môže byť ohromujúce, ak naša myseľ nie je jasná.

S čistou mysľou jednoducho pochopíme znamenie, poznáme cestu vpred a vykročíme doň. Nevyberieme si cestu z obavy, pochybností alebo z túžby po tom, aby bol život konkrétnym spôsobom.

Pretože synchronicita pracuje s „tým, čo by mohlo byť“ alebo s potenciálom, musíme to brať na ľahkú váhu. Sme na súčasnej ceste, napriek tomu sme si nevybrali cestu budúcu.

Naučiť sa pracovať so synchronicitou je umenie. Sledujeme značky, konáme a časom ich testujeme.

Prínos zo synchronicity vyžaduje jednak to, aby ste sa naučili, ako expanzívne vidieť veľké kroky na svojej životnej ceste pri súčasnom využívaní faktov a zmyslu pre zdokonalenie vašich menších ďalších krokov vpred.

Hľadanie znakov a synchronicita

Existuje nekonečné množstvo možností, ako k vám synchronicita príde. Môže to mať formu piesne z rádia, ktorá vám pomôže presunúť frustráciu na odvahu a pohyb. Synchronicita môže byť chladný vánok, ktorý upúta vašu pozornosť a pripomenie vám úsmev.

Zatiaľ čo šamanské kultúry zahrnuli synchronicitu ako súčasť svojej navigácie do života, Carl Jung našiel priepasť v západnej spoločnosti, pokiaľ išlo o tieto neopakovateľné (teda nevedecké) skúsenosti.

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 2 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Most Voted
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
Palino
Palino
28. mája 2021 5:27

S tým srdiečkom to nemusí byť len synchronicita, ale stretnutie na inej úrovni. Rozhodla sa poslať mi srdiečko, veľmi pri tom na mňa – očividne myslela – a na akejsi “pláni” sme sa stretli. To isté je štatisticky významný počet prípadov, keď zdvihnem telefón, hoci nezvonil, a on zazvoní, len čo ho položím (vtedy už volajúci na mňa nemyslí, už ma “vytočil” a už sa len čaká na technológiu, ktorá nás spojí. Telepatia.

1
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x