Nesvätá trojica: Anslinger, Hearst a Rockefeller – História kanabisu

Keď sa pozriete historicky na zákaz marihuany v Spojených štátoch, traja ľudia stoja nad zvyškom a nesú zodpovednosť za organizáciu tohto zverstva, ktoré našu krajinu a vlastne aj planétu trápi dodnes.

Títo traja muži samozrejme neboli úplne zodpovední. Mali pomoc od nespočetných ďalších, ďalší stáli pri súdržnosti, nevedomosti a / alebo apatii a dovolili, aby sa to stalo. Ale bez týchto troch: Harryho Anslingera, Williama Randolpha Hearsta a Johna D. Rockefellera mladšieho je dokázané, že k zákazu marihuany by nikdy nedošlo.

Harry Jacob Anslinger (20. mája 1892 – 14. novembra 1975) bol vojakom a železničným policajtom predtým, ako pôsobil ako asistent komisára pre zákaz v kancelárii zákazu (alkoholu). Keď bol zákaz zrušený, ambiciózny Anslinger zistil, že potrebuje istotu zamestnania. Našiel praktického obetného baránka v kanabise, ktorý sa dnes nazýva „marihuana“, aby vybičoval rasisticky založený strach zo šialenstva voči mexickým prisťahovalcom prichádzajúcim cez hranice pracovať na poľnohospodárske práce.

Na severovýchode niesli ťažobu rasistických protestov proti marihuane hudobníci čierneho jazzu. Prakticky cez noc sa obľúbená americká plodina, konope, zmenila na „The Devil’s Weed“. V roku 1930 bola sformovaná nová divízia ministerstva financií, Federálny úrad pre omamné látky, a do funkcie riaditeľa bol menovaný Harry Anslinger. V zásade prvý „drogový cár“ Anslingerov neobjektívny, rasistický program proti burinám spôsobí chaos 5 prezidentským administratívam, kým z úradu nakoniec neodíde v roku 1962. Anslinger potom zaujal svoju križiacku výpravu globálne a dva roky pôsobil ako zástupca USA pri vláde Spojených štátov. Narkotická komisia OSN. Anslinger našiel mocného spojenca vo svojej prohibičnej križiackej výprave u novinového magnáta Williama Randolpha Hearsta, keď muži zdieľali nenávisť voči mexickým prisťahovalcom.

Hearstove žiarivé žlté novinárske príbehy o marihuane pobláznili Mexičanov, ktorí vraždili, predávali veľa novín, ale Hearst mal ešte väčšiu finančnú motiváciu. V skutočnosti mnohí špekulovali, že zákaz marihuany mal v skutočnosti málo spoločného s marihuanou a so všetkým, čo sa týkalo konope. Keď sa skončila občianska vojna a zrušilo sa otroctvo, výroba konope sa stala neúnosnou pre náklady na náročné spracovanie, ktoré si vyžadovala.

Spoločnosť Hearst investovala značné prostriedky do drevárskeho priemyslu, čo bolo v tom čase, keď výroba konope upadala, relatívne bezpečná stávka. Potom prišiel vynález dekortikátora, stroja, ktorý uľahčil a sprístupnil spracovanie vláknitej rastliny a Hearstova veľká investícia bola zrazu v ohrození, pretože konopný papier sa dá vyrobiť lacnejšie, za kratší čas a s menším dopadom na životné prostredie ako ťažba dreva.

Ďalším magnátom, ktorý podľa všetkého stratil, bol John D. Rockefeller mladší, spoločnosti Standard Oil Company, ktorý mal v tom čase do značnej miery monopol na americkom ropnom trhu.

Rockefeller bol veľkým stúpencom zákazu alkoholu, na začiatku, pravdepodobne aj z finančných dôvodov – s alkoholom boli nelegálni ľudia nútení riadiť svoje autá na benzín namiesto lacnejšieho etylalkoholu z farmy. Keď 22. pozmeňujúci a doplňujúci návrh zrušil zákaz alkoholu, Rockefeller čelil podobnej konkurencii ako konope.

Rudolph Diesel, vynálezca dieselového motora, pôvodne na jeho výrobu používal konopný olej. Spoločnosť Rockefeller mala skutočný záujem na tom, aby sa tento ekologický obnoviteľný zdroj nedostal do povedomia. Stratilo sa tiež veľa ďalších priemyselných odvetví. Vydanie populárnej mechaniky z roku 1938 tvrdilo, že z konope možno vyrobiť viac ako 25 000 výrobkov – všetko od celofánu po dynamit.

Henry Ford dokonca vyrobil auto z konopného vlákna, ktoré bolo ľahšie a 10-krát silnejšie ako oceľ.Bez ohľadu na to, ako ukazuje história, zvíťazila firemná chamtivosť a marihuana sa v tejto krajine stala nelegálnou. Títo traja muži na pozíciách veľkej moci vo vláde, médiách a priemysle využili svoj vplyv na presadenie agendy vedúcej k znečisťovaniu našej planéty, vojen vedených o ropu, straty osobných slobôd a väzenského priemyslu.

AW

Zdroj: https://seniorstoner.com/education/anslinger-hearst-rockefeller-cannabis-history/

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 1 hlasovať
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x