Zastavenie ťažby bitcoinových surovín na Sečuane by mohlo narušiť príjmy Hongkongu o 97%

Spoločnosť Loto Interactive, dcérska spoločnosť newyorskej burzy BIT Mining, začiatkom tohto mesiaca oznámila na hongkonskú burzu, že dve z jej stopercentných zariadení na ťažbu bitcoinov v čínskej provincii S’-čchuan dostali oznámenia od svojich príslušných dodávateľov energie týkajúce sa energetických úspor.

Obe zariadenia preto pozastavili svoju činnosť. Loto v ďalšom zverejnení 25. júna uviedol ako varovanie pre akcionárov, že obe dátové centrá priniesli pre rok 2020 príjem baníkov pre zákazníkov vo výške 392 miliónov HK (47,9 milióna dolárov), čo predstavuje 97% z celkového zisku za minulý rok.

Loto dodal, že jeho tretie ťažobné zariadenie malo byť pôvodne v prevádzke v júni, ale kvôli vládnej politike v S’-čchuane „nedokáže predvídať čas obnovenia prevádzky“.

Vo februári zaobstaral asi 4 000 bitcoinových baníkov na rozšírenie svojho podnikania v oblasti ťažby kryptomien. Zmena regulačnej dynamiky ju však prinútila „preskúmať možnosť rozšírenia jej činnosti na ďalšie miesta“ a vynakladá maximálne úsilie na „urýchlenie realizácie týchto možností v záujme ochrany záujmov skupiny a jej akcionárov. ako celok.”

Je to najnovší dôkaz vlnkového efektu čínskeho ťaženia bitcoinov, ktoré ovplyvňuje nielen súkromné ​​podniky, ale aj verejne kótované spoločnosti.

Všetko povedané, spoločnosť BIT Mining na newyorskej burze cenných papierov vlastní kontrolný 60% podiel v spoločnosti Loto Interactive, ktorá plne vlastní tri zariadenia na ťažbu bitcoinov v S’-čchuane, ktoré boli teraz nútené na neurčité pozastavenie.

Vyskytli sa aj prípady, keď sa vlastníci vodných elektrární v S’-čchuane pokúšajú predať svoje aktíva ako priamy dôsledok nedávneho zásahu, uvádza sa v správe South China Morning Post.

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

0 0 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x