Orech v sebe skrýva mnoho magických tajomstiev.

Napriek rozšíreniu, ktoré je pre väčšinu ľudí zdanlivo bežné, uchováva orech veľa magických tajomstiev.

Strom života, kráľovský strom, červený orech – to nie je ani zďaleka úplný zoznam mien, ktoré mu ľudia vďačili za jeho cenné vlastnosti. Orechové drevo si vysoko cenia majstri rôznych remesiel, lahodné semená sa používajú na prípravu kulinárskych a cukrárenských pochúťok, takmer všetky časti tejto rastliny už dávno používajú ľudoví liečitelia na liečenie ľudí trpiacich rôznymi chorobami.

Zelené orechy – zloženie a výhody:

Orechy takzvanej mliečnej zrelosti prinášajú maximálny úžitok – keď je ovocná kôra mladá a zelená a vnútorné priečky sú mäkké a ľahké. Práve v tomto orechy akumulujú rekordné množstvo vitamínu C (asi 2 500 – 3 000 mg; pre porovnanie, v citrusových plodoch je jeho obsah 70 – 80 mg). Počas ďalšieho dozrievania množstvo tohto silného antioxidantu a „strážcu mladosti“ rýchlo klesá (približne 50-krát).

Ďalšou jedinečnou látkou, ktorej surovinou je tinktúra zo zeleného orecha, je juglon. Je to prírodné antibiotikum so silnými baktericídnymi, antiparazitickými a protiplesňovými účinkami. Nie je náhoda, že sa vždy môžete skryť pod orechom pred nepríjemným hmyzom. Orechové tuky sú polynenasýtené a sú nevyhnutné pre ľudský organizmus. Aktívne sa podieľajú na všetkých metabolických procesoch, majú priamy vplyv na stav vnútorných orgánov a imunitu všeobecne. Preto si nerobte starosti s postavou, pretože užívanie tinktúry zo zeleného orecha jej bude iba prospešné. Tí, ktorým sa kvôli nedostatku prírodného jódu odporúča konzumovať morské plody, budú zrejmé aj výhody tinktúry zo zeleného orecha. Tento produkt sa môže stať alternatívnym zdrojom jódu, ktorý postupne vytláča rádioaktívny analóg z tela, reguluje stav štítnej žľazy a znižuje riziko chorôb spojených s nedostatkom jódu. Uvedené látky nie sú zďaleka jediné cenné zložky prírodného lieku. Z nich tiež stojí za zmienku vitamíny A, E, K, PP a skupina B. Obsahuje tiež celú zásobu jedinečných stopových prvkov (K, Ca, Mg, Fe, Zn), ktoré v ľudskom tele začínajú svoje nezištné účinky prácu v mene svojho zdravia.
Indikácie pre užívanie tinktúry:
Na základe vyššie uvedeného môžeme vyvodiť závery, kto by mal zažiť liečbu tinktúrou zo zeleného orecha na sebe: ľudia s dysfunkciou štítnej žľazy (struma, hypo- a hypertyreóza, vyčerpanie a obezita v dôsledku metabolických problémov); ženy s gynekologickými poruchami (endometrióza, neplodnosť, myómy, potraty); ľudia s poruchami v krvnom a lymfatickom systéme (leukopénia, leukocytóza, anémia z nedostatku železa); ľudí so zistenou parazitózou, ako aj na jej prevenciu; tí, ktorí chcú rýchlo uzdraviť rany, vyčistiť pokožku od vyrážok a mykóz; náchylný k častému stresu, nervózny a podráždený; ľudia, ktorí vedú zdravý životný štýl, aby zabránili nedostatku bioaktívneho jódu.

Ako pripraviť tinktúru:

Na prípravu najefektívnejšieho lieku by sa suroviny na ňu mali zhromaždiť včas, bez toho, aby premeškali okamih „dojivosti“ zeleného orecha. V rôznych zemepisných šírkach a pre rôzne odrody sa doba zberu bude líšiť o niekoľko dní alebo dokonca týždňov. Preto by bolo vhodnejšie hodnotiť pripravenosť podľa vonkajších kritérií – mäkkú šupku, ktorú je možné ľahko prepichnúť ostrým predmetom, a želé podobné jadro v záreze. Najjednoduchšia tinktúra zo zeleného orecha vo vodke sa pripravuje na 2 týždne. Musíte nazbierať 30-40 zelených plodov. Pre minimálnu stratu živín je dôležité, aby sa trhané orechy rozdrvili ihneď po zbere. Pri práci tiež stojí za to chrániť si ruky, inak dlho zhnednú. Nalejte výslednú hmotu do tmavej fľaše, potom nalejte 1 liter vodky a umiestnite na tmavé miesto po dobu 14 dní. Po tom je možné voňavú tinktúru tmavej nasýtenej farby vziať 1 lyžicu 3 krát denne po jedle. Podľa mnohých recenzií je tento liečivý liek vynikajúci pri hypertenzii, bolestiach srdca, problémoch gastrointestinálnym traktom. Existuje aj variácia tohto receptu – oriešková tinktúra s alkoholom, ktorá sa pripravuje podobne ako recept s vodkou.
30-40 nasekaných orechov sa zaleje 70% alkoholom, potom sa lúhujú 2 dni. Výsledný nápoj sa prefiltruje a zriedi vodou v pomere 1: 1. Môžete pridať 25 g medu – ľudoví liečitelia tvrdia, že med a zelené orechy majú vzájomné vylepšenie prospešných vlastností. Pijte alkoholovú tinktúru 1 lyžičku 3 krát denne pred jedlom. Trvanie liečby všetkými druhmi tinktúr nie je dlhšie ako mesiac.
Zelené vlašské orechy s medom:
Pre tých, ktorí z nejakého dôvodu nemôžu užívať tinktúru s vodkou alebo alkoholom, existuje osvedčený recept na tento liečivý liek s medom. Tento liek má všetky výhody uvedené vyššie a metóda jeho prípravy je tiež veľmi jednoduchá. Budete potrebovať kilogram rovnakých zelených orechov zrelosti mlieka a kilogram medu. Nakrájajte orechy a vložte do trojlitrovej fľaše, zanalejte medom, zatvorte nylonovým viečkom a vložte na mesiac na tmavé miesto. Fľaša sa musí pravidelne pretrepávať. Vďaka tomu pustí šťavu a zmieša ju s medom – získate sirup tmavej farby, preto by sa mal konzumovať nalačno 3-krát denne, po lyžičke. Existuje niekoľko kontraindikácií pre výrobky na báze zelených orechov, je však potrebné prijať preventívne opatrenia u ľudí s alergickými reakciami na akékoľvek druhy orechov, ako aj u tých, ktorí majú sklon k tvorbe krvných zrazenín. Tiež nezačnite užívať tinktúru orechov počas akútneho obdobia “nosenia dieťaťa” a laktácie. Takéto lieky by sa samozrejme nemali deťom podávať kvôli obsahu alkoholu. A v každom prípade je potrebné dodržiavať uvedené dávky a všeobecnú dobu prijatia. Pamätajte, že príroda má vždy na sklade veľa možností, ktoré nás môžu viesť k zdraviu, ale je potrebné ich využívať so všetkou zodpovednosťou a zdravým rozumom.

Yentl

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 1 hlasovať
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x