Nemecko v skratke

💥 Povodňová katastrofa svedčí o “monumentálnom zlyhaní systému”, ako už 10. júla varoval európsky povodňový varovný systém EFAS a presne predpovedal jej následky. Okrem toho je tu aj hrozná nečinnosť verejnoprávnych vysielateľov, katastrofálny krízový manažment a škandalózne vyhlásenia Spolkového úradu pre civilnú ochranu a pomoc pri katastrofách, že problémom nebola varovná infraštruktúra. Vysmiati Laschet a Steinmeier sú vnímaní ako bezbožní a asociálni, zatiaľ čo Merkelová dostáva ďalší čestný doktorát z Univerzity Johna Hopkinsa (udalosť 201). Bild ako zvyčajne ostro kritizuje a kladie si otázku, či sa tomu všetkému dalo zabrániť. Ozývajú sa hlasy, ktoré hovoria o úmyselnej neschopnosti pomôcť. Núdzová pomoc pre obete povodní sa tiež hodnotí ako pomerne smiešna suma. Ďalším odhalením je správanie politikov na federálnej tlačovej konferencii. Lauterbach oznamuje, že pracovníci, ktorí pomáhajú pri povodniach, by sa mali dať zaočkovať a nosiť masky a na mieste je už dokonca aj očkovací autobus.

Na Telegrame sa zdvihla vlna ochoty pomôcť a pomoc sa organizovala rýchlo a nebyrokraticky, ako napríklad tu na portáli na pomoc pri povodniach, Hochwasser2021, Unterwasserhelfer alebo na EineHandhilftderAnderen. V starých médiách sa to opisuje ako inštrumentalizácia laterálnymi mysliteľmi a dokonca aj v Tagesthemen sa vedie príslušne odporná propaganda, ktorá nazýva obete povodní, ktoré kritizujú nedostatočnú štátnu pomoc, “pravicovými radikálnymi laterálnymi mysliteľmi”.

💥 Rýchla inštrumentalizácia klimatických zmien zo strany politikov je zrejmá, ale podľa Bildu či meteorológa z nemeckej meteorologickej služby nie je príčinou. Merkelová dostáva na tlačovej konferencii aj lekciu od miestneho starostu, ktorý jej hovorí, že prvá povodeň sa vyskytla okolo roku 1790. Tento aktuálny článok je o vnímaní strachu zo zmeny klímy a nepríjemných vedeckých faktoch, ale už v roku 2011 sa vo Welte písalo, že teória CO2 je len dômyselná propaganda s cieľom zdaniť vzduch, ktorý dýchame. Verejnoprávne televízie pred rokmi informovali aj o HAARP a klimatickom karteli. V tomto polhodinovom videu bývalý vedúci Meteorologického ústavu Berlínskej univerzity profesor Horst Malberg vysvetľuje klimatickú lož alebo to, ako médiá a politické strany vytvárajú príliš pochmúrny obraz.

💥 Povodne sú globálne udalosti (watchthewater?!), ktoré by mohli nadobudnúť ešte väčší význam okrem iného aj vďaka odpočítavaniu spoločnosti McAfee. Toto odpočítavanie sa končí v piatok a hovorí sa v ňom: “Keď voda ustúpi, korytá riek sa odhalia.” Zdá sa, že “pikantné tajné poznatky” budú zverejnené. V Amerike či Arizone silnejú hlasy vysokopostavených politikov, že voľby treba anulovať, zatiaľ čo v Nemecku sa príbeh pekne pomaly prepisuje.

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 1 hlasovať
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x