Súhrn správ za víkend

📎 Čína oznámila, že nebude nútiť občanov k očkovaniu.
„Informované, koordinované a dobrovoľné“ sú hlavné zásady očkovacieho programu proti vakcíne COVID-19, informovalo Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb pri Čínskej národnej zdravotnej komisii.

📎 Kapitán spravodajskej služby USA Seth Cashel: „Trump získal v Michigane o 7,5 percenta viac hlasov ako Biden v Pensylvánii – o 6 – 8%.“

📎Biden hovorí, že nebude trestať Čínu za nedávne rozsiahle hacknutie servera Microsoft Exchange Server.

📎Rudy Giuliani z auditu v Arizone: „Počet a kategórie sú dostatočné na to, aby skutočne zmenili výsledky volieb.“

📎Sorosov útok na maďarskú vládu sa zintenzívňuje: The Guardian, Washington Post, Project Organisation Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP) a ďalšie médiá spojené so Sorosom obviňujú vládu prezidenta Orbána z „vedenia vojny v Maďarsku“.

📎Futbalista anglickej Premier League je podozrivý zo sexuálnych trestných činov na deťoch. Podľa denníka The Sun sa meno a klub futbalistu nevolajú. Polícia v Manchestri urobila raziu v domácnosti futbalistu a zaistila niekoľko vecí. Športovec bol prepustený na kauciu, ale po dobu vyšetrovania mu bol pozastavený výcvik.

📎 Vysoký komisár OSN pre ľudské práva: „Odhalenia týkajúce sa zjavného rozšíreného používania softvéru Pegasus na špehovanie novinárov, ochrancov ľudských práv, politikov a ďalších ľudí v mnohých krajinách sú mimoriadne alarmujúce …“

📎Ministerstvo obrany Arménska podáva správy o „napätej situácii“ na hraniciach s Azerbajdžanom.

Vezuel

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 1 hlasovať
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x