Ako ruskí občania zničili hlúpe covid pasy v Moskve za 3 týždne


Obyvatelia Moskvy jednoducho prestali navštevovať akékoľvek podnikanie, ktoré vyžadovalo očkovací pas.

Skutočne krásne na tom bolo, že očkovaní ľudia stáli solidárne s neočkovanými. Podnikanie zastalo takmer na nulu vo všetkých podnikoch, kde bol požadovaný očkovací pas.

Obyvatelia Moskvy si nechali narásť vlasy, vynechali chodenie do barov a reštaurácií, nechodili do kina, nezostali v hoteloch ani nerobili nič iné, čo vyžadovalo očkovací pas.

Majitelia firiem z celého mesta zrazu volali do kancelárie starostu Sobyanina kvôli očkovacím pasom. Išli na mizinu a boli z toho sakra šialení.

Le pass sanitaire : quelles informations le certificat ...

Marina Zemskova, vedúca regionálnej asociácie hotelov a reštaurácií v Rusku, uviedla, že očkovací pas je pre podnikanie horší ako úplný lockdown. Prinajmenšom, ak by došlo k ďalšiemu lockdownu, poznamenáva, že podniky „sa mohli spoľahnúť na nejaký druh vládnych podporných opatrení“.

V rámci systému očkovacích pasov neexistuje žiadna vládna podpora. Nie príliš elitné elity nedokázali o obyvateľoch Moskvy predvídať, že sa na podvode jednoducho nezúčastnia.

Majitelia firiem boli tak rozzúrení na starostu, že Sobyanin 19. júla nečakane prekvapivo oznámil, že už nikto nepotrebuje používať očkovací pas. Vymyslel veselú výhovorku a ako dôvod zrušenia pasov s QR kódom tvrdil, že zrazu boli všetky prípady ochorenia COVID lepšie.

Ale každý vedel pravdu. Obyvatelia Moskvy sa rozhodli, že ich lekárske súkromie a právo cestovať je dôležitejšie než čokoľvek, čo im zodpovední hovoria.

Bol to obrovský prípad občianskej neposlušnosti – a ani nemuseli ísť von a zapáliť veci na veľký protest. Jediné, čo urobili, bolo, že povedali: „Akýkoľvek podnik, ktorý odo mňa chce vidieť očkovací pas, nedostáva žiadne moje peniaze.“

Takto sa to robí.

Vezuel

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 1 hlasovať
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Most Voted
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
Zuzana
10. septembra 2021 11:43

Veľmi dobre to vyriesili👏👏👏👏

1
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x