Viac ako 50 rozkladajúcich sa plodov získaných z pohrebiska, ktoré patrili Štátnej univerzite v Idahu

Najmenej 50 plodov získaných minulý týždeň z pohrebného ústavu Downard bolo pozitívne identifikovaných ako pozostatky, ktoré boli darované Štátnej univerzite v Idahu na vzdelávacie účely ako súčasť desaťročia starej zbierky biológie ukazujúcej vývoj plodu. Táto zbierka bola v apríli 2017 prevedená na pohrebný ústav Downard na spálenie.

V priebehu tohtotýždňového vyšetrovania policajného oddelenia Pocatello sa štát Idaho prvýkrát dozvedel, že pohrebný ústav nikdy nespopolnil plody.

V roku 2016 schválil zákonodarný zbor v Idahu zákon o dôstojnosti nenarodených detí v Idahu, kód 39-9306 Idaho, ktorý všeobecne zakazuje verejným inštitúciám používať na výskum alebo štúdium pozostatky nenarodených detí alebo embryonálne kmeňové bunky.

Po určení, že zbierka biológie pravdepodobne spadá do pôsobnosti nového zákona, ktorý zakazuje jej využitie na vzdelávanie sa univerzita obrátila na pohrebný ústav Downard o pomoc s kremáciou a konečnou likvidáciou, ako to umožňuje zákon. V apríli 2017 pohrebný ústav Downard vyzdvihol zbierku obsahujúcu 61 plodov, z ktorých väčšina bola darovaná ISU pred rokom 1981 a po roku 1998 neobsahovala žiadne nové dary.

Vzťah štátu Idaho s pohrebným ústavom Downard sa skončil v máji 2020. Interný audit všetkých záznamov a rokovaní s pohrebným ústavom Downard naznačil viacero dôvodov na obavy. Univerzita podala formálne sťažnosti na prokuratúru okresu Bannock, policajné oddelenie Pocatello a divíziu povolaní a profesií Idaho.

Štát Idaho bol proaktívny a spolupracoval na prebiehajúcich diskusiách so štátnymi agentúrami a miestnymi orgánmi činnými v trestnom konaní.

Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 1 hlasovať
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x