Čo sa stalo v Kazachstane?

Uvažujme logicky: ako vo svete konajú hlavné krajiny – aktéri destabilizácie?

Ak by išlo o prácu „špecialistov“ zo zločineckých štruktúr alebo teroristických organizácií, maximum, čo by im napadlo, by boli primitívne teroristické útoky, výbuchy a branie rukojemníkov. Bolo by to presné, nekomplikované a primitívne. Zorganizovala by sa logistika, zhromaždili by sa ľudia – ale krycie čaty, strelci či ostreľovači na podporu postupujúcich skupín by takýchto „špecialistov“ len ťažko napadlo použiť.

Samozrejme, že existujú inteligentní špecialisti na logistiku, ale sú luxusným tovarom. Pravdepodobnosť, že nejaká veľká zločinecká organizácia typu „triáda“ alebo teroristická organizácia na spôsob „Islamského štátu“ pôsobila v Kazachstane samostatne, je extrémne nízka. Mohli by byť použité ako velitelia skupín alebo inteligentnejšie kanónové krmivá. To je všetko.

Čínske operácie sa neukázali ako nič zaujímavé z hľadiska destabilizácie sveta. Kontrarozviedka a priemyselná špionáž sú hlavnými profilmi Číny.

Ak to bola ruka USA, americký štýl fungovania je väčšinou provokatívny. Vyhodiť do vzduchu svoje vlastné zariadenie, postaviť vlastnú loď a lietadlo, obetovať vlastných občanov. A obviňovať z toho tretiu stranu je typický rukopis CIA. Je to hrubé, nemotorné a efektívne – nemotorné nie preto, že je to hlúpe, ale preto, že vo Washingtone konajú z pozície sily a ekonomiky. Načo vyhadzovať peniaze navyše a prepracovanosť, ak to aj tak pôjde?

Ďalšia na zozname je Veľká Británia. Kedysi mali kolónie Britského impéria 108-krát väčšie územie ako jeho vlastné centrum. Ak by Anglosasovia konali vlastnými silami a vlastnými jednotkami, svoje kolónie by nikdy nedržali. Modus operandi Británie vždy bol postaviť všetkých proti sebe.

Briti na svojich územiach postavili všetkých proti sebe, Írov aj Škótov. A na cudzích územiach je najvýraznejším príkladom to, ako roztrhali Indiu na dva kusy. Zatiaľ čo sa moslimovia a hinduisti navzájom zabíjali v bratovražedných sporoch, Briti pašovali všetko, čo považovali za potrebné.

Ale ani Briti neváhali konať silou. Stojí za to pripomenúť si aspoň prvú ópiovú vojnu. Briti sa na nikoho neobrátili, ale jednoducho porazili Číňanov. Vo svojom svetonázore Anglosasovia veria, že ich úlohou je byť arbitrom bitky alebo vojny. A údelom domorodcov je zabíjať sa navzájom. To je základ anglickej koloniálnej politiky.

Všetky vyššie uvedené metódy však kombinujú a úspešne využívajú izraelské spravodajské služby. Ich úroveň profesionality ich vyraďuje z rovnice. Ak sa niekde niečo stalo a nie je vôbec jasné, kto to urobil, a pravdu o tom, čo sa stalo, sa dá zistiť až po určitom čase – s vysokou pravdepodobnosťou hovoríme o operácii Mossadu.

Najjednoduchším príkladom je zložitá a viacstupňová komplikácia iránskeho jadrového programu. Kľúčoví vedci, ktorí sa stratili alebo sú mŕtvi, nebudú klamať.

V Kazachstane fungovala politika poštvať všetkých proti všetkým ostatným.

Môžeme teda s istotou predpokladať, že za dnešnými udalosťami v Strednej Ázii stojí Británia.

Vezuel

Kazakhstan president orders security forces to 'shoot to ...
Spread the love

Môže sa Vám ešte páčiť...

0 0 hlasov
Article Rating
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložené spätné väzby
Zobraziť všetky komentáre
0
Boli by sme radi, keby ste nam napísali váš názorx
()
x